З магнітним полем Землі відбувається щось дивне: чи загрожує катастрофа

З магнітним полем Землі відбувається щось дивне: чи загрожує катастрофа
Автор Желізняк Олександр в Новини

Вчених турбує велике і розвивається явище, зване південноатлантичний аномалією (ЮАА), яке порівнюють з «вм'ятиною» в магнітному полі Землі або «вибоїною в космосі». У NASA заявили, що аномалія не впливає на життя на Землі, але позначається на роботі космічних кораблів (включаючи Міжнародну космічну станцію).

Подробиці повідомляє видання « Машини і Механізми «.

Зокрема, відомо, що через знижену напруженості магнітного поля всередині аномалії технологічні системи на борту супутників можуть вийти з ладу. Також потрапляння космічних кораблів в аномальну зону може стати причиною втрати даних.

Магнітне поле є композицією полів з декількох джерел. Основним вважається вируючий океан розплавленого заліза в зовнішньому ядрі Землі. Рух цієї маси породжує електричні струми, які створюють магнітне поле планети, але не завжди однорідне. Величезний резервуар щільної породи, розташований приблизно на 2900 кілометрів нижче африканського континенту, порушує поле, приводячи до різкого послаблювати ефекти і його нахилу.

Вчені до цих пір точно не визначили причину аномалії і її значення. Так, дослідження, проведене геліофізики NASA Ешлі Грилі в 2016 році, показало, що ЮАА повільно рухається в північно-західному напрямку, і це не просто рух – аномальна область знаходиться в процесі поділу на дві частини, і в цьому році вчені виявили, що вона розділяється на дві окремі осередки, кожна з яких представляє собою окремий центр мінімальної магнітної інтенсивності всередині великий аномалії.

Джерело: Народна Правда