Незаконно видані дипломи університету Шевченка можуть бути анульовані – слідство

Незаконно видані дипломи університету Шевченка можуть бути анульовані – слідство
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Стали відомі подробиці розслідування справи про отримання неправомірної вигоди посадовими особами КНУ імені Шевченка, в рамках якого в червні у ВНЗ пройшли обшуки, про які повідомило Радіо Свобода .

Керівництво університету і міністерства освіти поспішили пояснити слідчі дії «перевіркою навчального процесу» в рамках якого проводилося вилучення документації, але з рішення суду на проведення обшуків видно, що мова йде про підробку цілого ряду документів для незаконної видачі дипломів іноземцям та громадянам України, які фактично не проходили навчання. Джерело в правоохоронних органах повідомляє, що вже допитано кілька співробітників університету, проаналізовано вилучені документи.

Loading...

Основний фігурант розслідування – декан юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка Іван Гриценко, який, за версією слідства, ще з рядом посадових осіб і забезпечував протягом декількох років фальсифікацію документів для видачі дипломів за винагороду. При цьому, видачі дипломів не заважало ні перебування цих студентів за кордоном під час навчання і екзаменаційних сесій, ні отримання незадовільних оцінок під час сесії та складання державних випускних іспитів.

Тих, хто забував вчасно розрахуватися з «кураторами», стимулювали підготовкою або винесенням наказу про відрахування. Але навіть «відраховані» студенти в результаті отримували дипломи, причому деякі навіть з відзнакою. Після отримання повної бази незаконно отриманих дипломів буде розпочато процедуру їх скасування, документи про здобуття вищої освіти будуть анульовані.

В рамках розслідування кримінальної провадження у ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди у великому розмірі) перевіряється і роль ректора ВНЗ – Героя України і академіка Леоніда Губерського.

Джерело: Народна Правда
загрузка...