Отруєння Навального: лікарі раптово заявили, що отрути не було, і відмовили в транспортуванні

Отруєння Навального: лікарі раптово заявили, що отрути не було, і відмовили в транспортуванні
Автор Желізняк Олександр в Новини

Олексій Навальний залишиться в російській лікарні, консиліум лікарів заборонив транспортування політика. Крім того, заступник головлікаря омської лікарні вже заявив, що лікарі не вважають, що у Навального отруєння.

При цьому, як пише Медуза, офіційний діагноз залишається невідомим.

Отруєння Навального – найголовніше до 11 години

Головний лікар лікарні швидкої допомоги № 1 Омська Олександр Мураховський повідомив, що медики відпрацьовують п'ять робочих діагнозів стану Олексія Навального. Озвучувати він їх не став.

Заступник головного лікаря омської лікарні, де лежить Навальний, Анатолій Калініченко повідомив, що лікарі не вважають, що у Навального отруєння. Штаб, за словами лікарів, вже повідомили усно родичам політика – дружині і брату.

Отруєння Навального: лікарі раптово заявили, що отрути не було, і відмовили в транспортуванні

Джерело «Медузи», знайомий з результатами обстеження Навального, підтвердив, що розглядається кілька діагнозів, звузити до одного поки не виходить. Він запевняє, що транспортування політика з Омська неможлива – існують побоювання, що стан Навального під час перельоту може погіршитися через перепади тиску. Джерело також повідомляє, що в крові політика токсичних речовин не виявлено.

Прес-секретар політика Кіра Ярмиш звертає увагу на дивну ситуацію в лікарні, де лежить Олексій Навальний. Якщо раніше, там не заперечували отрута, то зараз говорять, що це не отруєння.

Представник омської лікарні заявив, що Навальний не було надіслано. Тобто годину назад нам говорили про смертельну отруту, небезпечний для оточуючих, а тепер – що токсини не знайдені. Що у них взагалі відбувається?

pic.twitter.com/D1Dl6EYcHi

– Кіра Ярмиш (@Kira_Yarmysh) August 21, 2020

Раніше директор Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов заявляв, що транспортна поліція знайшла речовина, яким отруїли опозиціонера. Нібито ця речовина небезпечно, всім, хто знаходиться поруч з Олексієм, потрібні спеціальні костюми.

Отруєння Навального: лікарі раптово заявили, що отрути не було, і відмовили в транспортуванні

При цьому прес-секретар транспортної поліції Омська Юлія Шварц заявила «Відкритим медіа», що не може офіційно підтвердити, що в організмі Олексія Навального знайшли небезпечний для оточуючих отрута: «Експертиза ще йде. І поки у нас немає результатів ».

Як відомо, 20 серпня Олексію Навальному стало погано на борту літака, який прямував з Томська в Москву. Лайнер екстрено приземлився в Омську. Виносили політика з літака вже в несвідомому стані. Прес-секретар політика Кіра Ярмиш повідомила, що перед вильотом в аеропорту Навальний випив чай у кав'ярні. Вона не виключає, що Олексія Навального могли отруїти. Зараз політик перебуває в реанімації, в комі, його підключили до апарату ШВЛ.

У ЗМІ озвучували версії про те, що Навального могли отруїти невстановленим псіходіcлептіком, оксибутиратом натрію або психотропними засобами.

Пізніше стало відомо, що медики прийшли до висновку, згідно з яким втрата свідомості, підвищене слиновиділення, необхідність в ШВЛ, а також відсутність підвищення внутрішньоклітинних ферментів в крові свідчать про токсичний вплив переважно синаптического рівня. Лікарі мають на увазі отруєння, в результаті якого отрута порушує синоптичну передачу нервового імпульсу. Зазвичай такий ефект роблять нейролептики.

Джерело: Народна Правда