Паломництво хасидів до Умані: влада України прийняли остаточне рішення

Паломництво хасидів до Умані: влада України прийняли остаточне рішення
Автор Марія Петренко в Новини

З'явилися подробиці святкування Рош ха-Шана в Умані в умовах карантинних обмежень.

Як заявив на брифінгу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Україна введе технічні обмеження щодо кількості хасидів, які здійснюють паломництво на могилу свого духовного лідера.

Loading...

«Хочу сказати, що, з огляду на коронавірус, щоб припинити спекуляції на тему про ситуацію зі святкуванням єврейського Нового року в Умані. Ми розуміємо всі ризики, пов'язані з таким масовим святкуванням. Стандартно до нас приїжджали майже 20-50 тисяч чоловік в різні останні роки на паломництво. На жаль, ми поки не можемо собі дозволити такі ризики, тому будуть введені технічні обмеження, і по суті святкування, яким воно було, в формі останніх років не буде », – зазначив він.

За словами Авакова, профільні відомства вже провели необхідні консультації з тими країнами, звідки їде більшість паломників-хасидів.

«У цьому році Хресний хід православних церков також був скасований, і тому, я думаю, що цей баланс в ім'я здоров'я людей повинен бути відновлений», – додав глава МВС.

Як ми вже розповідали раніше, хасиди в черговий раз зажадали перевезти останки свого духовного лідера цадика раббі Нахмана з України до Ізраїлю.

Тим часом, мер Умані Олександр Цебрій заявив, що готовий вдатися до радикальних заходів, щоб не допустити паломників-хасидів. Через ситуацію з COVID-19 на в'їзді в місто можуть виставити блокпости.

Джерело: Народна Правда
загрузка...