Зеленський розповів сумну правду про українську вакцину від COVID-19

Зеленський розповів сумну правду про українську вакцину від COVID-19
Автор Марія Петренко в Новини

В Україні немає підприємств, які володіють технічними можливостями, щоб проводити дослідження і розробку будь-яких вакцин , в тому числі від коронавируса, а ось їх масове виробництво можливо.

Про це під час робочого візиту в Миколаївську область повідомив президент України Володимир Зеленський, пише Країна.

Loading...

«З самого початку пандемії ми збирали всіх фахівців. У нас є геніальні медики, і це правда. Технічно ми ніякі вакцини не могли виробляти, ні розробляти з точки зору науки – технічного обладнання немає. При всій повазі, ще раз, до нашим медикам і вченим. До них немає питань, вони молодці. Але нічого не було зовсім, лабораторій ніяких не було, виробництва вакцин – скажу вам відверто, зараз вже є кілька підприємств, які готові масово виробляти », – розповів він.

Він також додав, що МОЗ вже почав переговори з країнами-розробниками вакцини від коронавируса: «Якщо нам вдасться взяти вакцину у тій чи іншій країни, ми готові її масово виробляти, допомагаючи іншим країнам і, в першу чергу, допомагаючи українцям».

Окремо Зеленський повідомив, що в Україні хочуть створити дослідний центр, що спеціалізується на розробці вакцин.

Як повідомлялося раніше, Китай повідомив про реєстрацію своєї першої вакцини від коронавирусной інфекції COVID-19. Патент на вакцину виданий Національним управлінням інтелектуальної власності. Відзначається, що заявка на патент була подана в березні, але схвалили її тільки після всіх необхідних випробувань.

Вчені Національного дослідницького центру ім. Гамалії в Росії також заявили про готовність вакцини. При цьому Всесвітня організація охорони здоров’я має намір ще перевірити інформацію про цю вакцину. А помічниця президента США Дональда Трампа Келліан Конуей розкритикувала створену Росії вакцину від коронавируса. За її словами, є сумніви в «достатності» досліджень і випробувань вакцини. Вона також додала, що США дотримуються «набагато більш строгих» стандартів в розробці вакцин, ніж Росія.

Джерело: Народна Правда
загрузка...