Зеленський ініціює заснування премій імені Патона і Скорика

Зеленський ініціює заснування премій імені Патона і Скорика
Автор Желізняк Олександр в Новини

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ініціює заснування двох державних премій: за вагомий внесок у розвиток науки і наукові досягнення – імені Бориса Патона і за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва – імені Мирослава Скорика.

Як передає портал Завтра , про це заявив Зеленський під час урочистостей до Дня Незалежності 24 серпня в Києві.

За словами президента, відповідні листи про заснування цих премій він направив в уряд.

«У цей день з нами немає двох видатних постатей, двох геніїв сучасності, з якими нам пощастило жити в один час … Це два Героя України Мирослав Михайлович Скорик і Борис Євгенович Патон. Вони творили нашу історію і отримували славу України в світі », – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що президент Національної академії наук Борис Патон помер 19 серпня в віці 101 року.

Він був видатним українським вченим в галузі металургії, технології металів, електрозварювання і матеріалознавства, державним і громадським діячем, президентом НАНУ, директор Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України.

1 червня на 82-му році життя помер відомий український композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії імені Шевченка, володар кількох орденів за заслуги Мирослав Скорик.

Він – автор багатьох камерно-інструментальних творів, кількох балетів і опери «Мойсей», міжнародну прем'єру якої профінансував Ватикан.

Найвідомішою композицією Мирослава Скорика є «Мелодія», яку називають духовним гімном України. Музика маестро звучить більш ніж 40 фільмах, серед яких, зокрема, картина Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Нагадаємо, що Зеленський передав підрозділам ЗСУ зброю і військову техніку.

Раніше ми повідомляли, що Зеленський розповів сумну правду про українську вакцині від COVID-19.

Джерело: Народна Правда