Скільки українців вважають себе бідними: несподівана статистика

Скільки українців вважають себе бідними: несподівана статистика
Автор Марія Петренко в Новини

Майже дві третини жителів Україн вважають себе бідними , а більше 30% – не можуть «дотягнутися» до рівня середнього класу.

Про це свідчать дані дослідження умов життя домогосподарств українців, повідомляється на сайті Держстату.

Loading...

Так, дві третини українців – 65,3% вважали себе бідними. А ще 33,6% відносять себе не до бідних, але й не до представників середнього класу.

Середнім класом в Україні себе вважає лише 1,1% громадян. При цьому Держстат «не знайшов» українців, які вважають себе багатими.

Згідно з даними дослідження, в 2019 році 11,2% українців отримували досить доходу для того щоб робити заощадження.

Для 49,3% респондентів доходів було достатньо, але для заощаджень не вистачало.
36,7% опитаних українців відмовляли собі в усіх, крім харчування. Не вистачало достатньо грошей навіть на харчування – 2,8% домогосподарств.

Кількість домогосподарств, рівень доходів яких протягом останнього року не дозволяв забезпечити навіть достатнє харчування, становило 419,3 тисяч.

Як ми вже розповідали раніше, через пандемію COVID-19 в крайню бідність повернулися 70-100 мільйонів чоловік по всьому світу, і якщо нинішня епідеміологічна ситуація затягнеться або загостритися, це число продовжить рости.

А в ООН заявили, що введення тимчасового базового доходу для вразливих груп населення може допомогти зі сплеском коронавирусной інфекції в країнах, що розвиваються.

Джерело: Народна Правда
загрузка...