В Україні зросла «мінімалка»: як зміняться зарплати і податки

В Україні зросла «мінімалка»: як зміняться зарплати і податки
Автор Марія Петренко в Новини

В Україні прийняли рішення про підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень. Перерахунок зарплат відбудеться вже у вересні.

Розповідаємо , як це вплине на зарплати і податки українців.

Loading...

Як зазначає екс-міністр соцполітики Андрій Рева, близько 75% співробітників малих і середніх підприємств офіційно сидять на мінімалки. Відповідно, всі вони отримають надбавку вже в наступному місяці.

А за словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, більшість країн Європи дотримується ідеї, що мінімалка повинна бути на рівні 45-55% середньої зарплати (Хорватія, Польща, Румунія, Чехія, Албанія, Угорщина, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія).

Після підвищення «мінімалки» до 5 тисяч гривень, Україна з вересня «дотягнеться» до мінімально допустимого значення в ЄС.

Також, підвищення мінімальної зарплати дозволить додатково зібрати 1,7 млрд грн єдиного соцвнеску і 1,2 млрд прибуткового податку.

У той же час, виросте і розмір податку, який прив'язаний до «мінімалки».

Так, фізособи-підприємці, завдяки єдиному податку вони платять в рази менше, ніж звичайні співробітники.

Наприклад, «єдинники» другої групи (вони можуть наймати співробітників) повинні платити 20% мінімалки податку і 22% – єдиний соціальний внесок. Зараз це 944 і 1039 грн відповідно.

Але вже у вересні розмір платежу ЄСВ зросте до 1000 і 1100 грн.

Ще виросте розмір податку на нерухомість, для тих українців, площа квартир і будинків яких перевищує норму – від 60 квадратів (з розрахунку на одну людину) і будинків від 120 квадратів українці повинні платити за кожен метр понад вказану норму податок в розмірі до 1,5 % мінімалки.

Як ми вже повідомляли раніше, підвищення мінімальної зарплати в Україні не зробить істотного ефекту на зростання цін, в порівнянні з періодом 2017 року.

А також, медикам в Україні пообіцяли двічі підвищити зарплати протягом півроку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...