Зеленський хоче закінчити війну на Донбасі в цьому році – відео

Зеленський хоче закінчити війну на Донбасі в цьому році – відео
Автор Марія Петренко в Новини

Президент України Володимир Зеленський заявив, нова зустріч лідерів України, Росії, Гермнаіі і Франції дала б шанс завершити війну на Донбасі вже в цьому році. Нагадаємо, напередодні стало відомо, що зустріч радників лідерів «нормандської четвірки» було відмінено .

В інтерв'ю телеканалу Euronews, глава держави заявив, що прийняті в Парижі домовленості виконуються, хоча і не так швидко, як хотілося б. Наприклад, введений і дотримується режим тиші на Донбасі, досягнуто домовленостей про ділянки розведення і двадцяти ділянках розмінування.

Loading...

Сам Зеленський висловив надію, що завершити війну вдасться вже в цьому році:

«Якщо порівнювати нашу команду і минулої – так, як я хочу, ніхто не хотів. Таких темпів і так тиснути на це питання – ніхто такого не робив, і все це бачать. І я говорю не тільки про українців – всі наші іноземні партнери це бачать. Я знаю, що швидше за мене ніхто це не закінчить ».

При цьому Зеленський визнає, що не існує іншого реального дієвого плану з мирного врегулювання ситуації на сході України, який би підтримали всі чотири сторони Нормандського переговорного формату.

«Якщо він (переговорний формат, – ред.) Не буде працювати, тоді вже будемо думати про іншому плані», – сказав президент.

Зеленський також підтвердив, що веде прямий діалог з президентом Росії Володимиром Путіним, коли це потрібно. Наприклад, така розмова відбулася перед введенням режиму тиші:

«Я не боюся прямого діалогу з президентом Російської Федерації. Я вважаю, що це правильно. Якщо є така можливість – говорити, і ці розмови просувають нас вперед в питанні війни, треба робити. Не будемо говорити – не буде результату. Я вже це точно розумію. Чи не буде діалогу, не станемо дзвонити, коли це потрібно, – мирного результату не буде ».

Нагадаємо, напередодні Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на Донбасі погодила 20 ділянок розмінування і 4 нових ділянки розведення сил.

Джерело: Народна Правда
загрузка...