Плюси та мінуси різних видів покриттів для підлоги

Плюси та мінуси різних видів покриттів для підлоги
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Сьогодні на ринку покриттів для підлоги представлено безліч варіантів облицювання підлоги в квартирах та приватних будинках. Найбільш затребуваними вважаються дерев’яні матеріали, які екологічно чисті, практичні, гіпоалергенні та естетично привабливі.

Loading...

На сучасному ринку можна знайти широкий асортимент дерев’яних підлогових покриттів, але якому варіанту найкраще віддати перевагу? Пропонуємо розглянути плюси та мінуси різних матеріалів для облицювання підлоги:

  • штучний паркет;
  • паркетна дошка;
  • масивна дошка;
  • інженерна дошка;
  • ламінат.

Особливості та плюси штучного паркету

Дані дошки виготовляються з цільної деревини та мають невеликий розмір, тому їх зручно укладати в приміщеннях зі складною конфігурацією підлоги. Штучний паркет красиво виглядає навіть з сучками та іншими дефектами, маючи високі дизайнерські можливості. Даний вид покриття для підлоги тривалий час зберігає первинний вигляд, але тільки при належному догляді.
Штучний паркет має чималу вартість, особливо якщо планки виконані з цінних порід дерева. Матеріал чутливий до вологи, тому складний у догляді. Раз в 5-7 років бажано виконувати шліфування поверхні для збереження геометрії та яскравості деревного забарвлення.

Переваги та недоліки паркетної дошки

Цей вид покриття для підлоги має меншу вартість, ніж штучний паркет, оскільки нижній та середній шари виготовляються з хвойної деревини. Матеріал має привабливий декоративний вид, екологічність, чудову теплоізоляцію, тривалий термін служби від 20 років. При цьому паркетна дошка менш вибаглива в догляді, ніж паркет.  У каталозі на сайті https://www.tarkett.ua  представлена якісна та екологічна паркетна дошка.

До мінусів можна віднести більш складний монтаж (потрібно облаштовувати підкладку або укладати на клей), при цьому для збереження привабливого вигляду верхнє покриття необхідно іноді оновлювати.

Плюси та мінуси масивної дошки

Даний матеріал має виразну фактуру, тактильну привабливість, гіпоалергенність та екологічність, максимально тривалий термін експлуатації мінімум 40 років, високі тепло- і звукоізоляційні властивості, простоту укладання. Серед недоліків можна виділити найбільшу вартість серед дерев’яних покриттів, використання дорогих витратних матеріалів при монтажі. Масивна дошка може розсихатися, горіти, гнити, піддається ушкодженню комахами, складна у догляді.

Плюси та мінуси різних видів покриттів для підлоги

Опис інженерної дошки

Це покриття для підлоги виконується з фанерною березової основи та верхнього декоративного шару у вигляді шпону, що виготовляється з різних порід дерева, включаючи екзотичні. За дизайном та вартістю інженерна дошка майже не відрізняється від паркету та масиву, при цьому матеріал має поліпшені експлуатаційні характеристики. Покриття для підлоги дуже міцне та довговічне, більш стійке до вологи та температурних перепадів. Серед мінусів інженерної дошки можна виділити складність укладання на клей.

Переваги та недоліки ламінату

Це унікальне покриття для підлоги з влагозахисним верхнім шаром. Основа з плит ХДФ дуже міцна, витримує високі навантаження. Ламінат більш простий в укладанні, але має трохи менший термін служби (від 10 років). Матеріал стійкий до спалаху, зберігає геометрію, нечутливий до перепадів температури, невибагливий в догляді. Головні мінуси — необхідність підготовки ідеально рівної основи для запобігання скрипів, ризик здуття при тривалому впливі «стоячої» води (якщо затопили сусіди).

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...