Святкування Рош ха-Шана в Умані: Зеленський «скасував» єврейський Новий рік

Святкування Рош ха-Шана в Умані: Зеленський «скасував» єврейський Новий рік
Автор Желізняк Олександр в Новини

Святкування єврейського Нового року ( Рош ха-Шана ) 18-20 вересня 2020 року в Умані неможливо в зв'язку з поширенням COVID-19 в Україні.

Про це президент України владимир Зеленський заявив в ході презентації Стратегії розвитку Черкаської області.

«Нещодавно у мене була зустріч з представниками єврейської громади. Ми були згодні з тим, що святкування свята Рош ха-Шана в цьому році в Умані неможливо », – сказав Зеленський.

Як відомо, щорічно під час єврейського Нового року в Умані приїздять від 20 до 40 тисяч паломників, щоб відвідати могилу свого духовного лідера – цадика Нахмана, засновника одного з напрямків іудейської релігії – брацлавського хасидизму.

Цього року мер Умані Олександр Цебрій виступив проти того, щоб хасидів-паломників пускали в місто. Незважаючи на заборону, представники єврейської громади заявили, що все одно мають намір прибути в Умань в 2020 році.

У свою чергу, міністерство охорони здоров'я Ізраїлю просив хасидів відмовитися від цієї поїздки з тієї ж причини – через неблагополучну епідеміологічну ситуацію з коронавірусів в Україні.

А Офіс президента у відповідь на це заявив, що в 2020 році наша країна на прохання уряду Ізраїлю обмежить прибуття паломників на святкування Рош ха-Шана.

Як ми вже розповідали, в київському аеропорту затримали 116 громадян Ізраїлю, які прибули в Україну рейсом авіакомпанії МАУ.

А також, в ніч на 28 серпня в Умані відбулися зіткнення між місцевими жителями і хасидами, які приїхали зустрічати єврейський Новий рік Рош ха-Шана.

Джерело: Народна Правда