Порошенко, Тимошенко і Коломойський домовляються з Медведчуком про відсторонення Зеленського

Порошенко, Тимошенко і Коломойський домовляються з Медведчуком про відсторонення Зеленського
Автор Желізняк Олександр в Новини

Порошенко, Тимошенко і Коломойський домовляються з Медведчуком про відсторонення Зеленського

В українському політикумі незабаром можуть відбутися серйозні зрушення, які здатні привести до несподіваних наслідків. Днями журналіст Андрій Павловський у своєму телеграм-каналі опублікував інсайд про те, що Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Ігор Коломойський, у якого є кілька десятків депутатів в «Слугу народу», а також депутатська група Ігоря Палиці, намагаються домовитися з лідером партії « опозиційна платформа – За життя »Віктором Медведчуком про координацію зусиль, спрямованих на усунення президента Володимира Зеленського з посади. Ця інформація підтверджується і з інших джерел. Контакти між політиками дійсно є, хоча про досягнення якихось конкретних домовленостей говорити рано.

Петро Порошенко, очікувано, розгорнув активну вуличну діяльність проти Зеленського. Напередодні Дня незалежності багато говорили про можливий переворот, який Порошенко допомогли б влаштувати радикальні угруповання, що фінансуються п’ятим президентом. До цього, звичайно, не дійшло, але Порошенко своїм маршем показав, що контролює серйозну масу людей, здатних за його вказівкою до рішучих дій. З чуток, саме фактор вулиці стримує влади від кримінального переслідування екс-президента.

Loading...

Однак навіть з натовпом радикалів за спиною Порошенко все одно не здатний самостійно прибрати Зеленського з поста. Силовий переворот Захід не підтримає, а для законодавчого відсторонення Зеленського у Порошенка немає ресурсу. Саме тому екс-президент шукає підтримки у незадоволених політикою «зеленої» влади партій. Найвпливовіша – ОТЗЖ, яка не тільки має другу за величиною фракцію в Раді, а й активно нарощує рейтинги напередодні ймовірних позачергових парламентських виборів.

До Порошенко негласно приєдналася Юлія Тимошенко, яка після формування монобольшінства виявилася просто непотрібною Зе-команді. Однак амбіції у Юлії Володимирівни нікуди не поділися, вона все ще розраховує після зміни влади на високі посади. А також олігарх Ігор Коломойський, який фактично своїми медіа-ресурсами зробив з Зеленського президента, але не отримав те, на що розраховував. Більш того, людей Коломойського Зеленський згодом прибрав з вищих посад, оточивши себе своїми друзями.

При цьому у дніпропетровського олігарха є сильний ресурс в Раді. Коломойський здатний розвалити монобольшінство, якщо виведе з фракції «Слуга народу» своїх депутатів. Крім того, бізнес-партнер і друг Коломойського Ігор Палиця зібрав в Раді депутатську групу «За майбутнє», яка теж може піти в опозицію до Зеленському. Порошенко, Тимошенко і Коломойському потрібні зв’язку Медведчука з керівництвом Російської Федерації. Якщо Кремль підтримає зміщення Зеленського, це значно посилить позиції опонентів президента. Крім того, у Медведчука є серйозні фінансові та інформаційні ресурси. Паралізувавши роботу парламенту, опозиція зможе розраховувати на дострокові вибори, а після них – на посилення позицій в парламенті, аж до формування антізеленской коаліції. Економічна криза і безідейна політика президента тільки прискорять крах Зеленського.

Навіщо це Медведчуку? ОТЗЖ перейшла в жорстку опозицію до діючої влади після того, як Зеленський відмовився від мирного врегулювання на Донбасі шляхом реалізації Мінських угод. Риторика представників партії сьогодні в ставленні влади – розгромна. Але є проблема – у ОТЗЖ категоричне несприйняття ідей Порошенко і радикалів, які стоять за його спиною. Як кажуть інсайдери, це головна з точок спотикання в переговорах Порошенко, Медведчука, Тимошенко і Коломойського. Але де гарантії, що на тлі поглиблення кризи в країні опозиціонери не зможуть забути на час про розбіжності заради високої мети? Тим більше, що сам Зеленський заграє з радикалами, а правоохоронці покривають їхні злочини, зокрема, напади на представників опозиції. Це може стати каталізатором того, що Медведчук пристане на пропозицію Порошенко-Коломойського. Політолог Руслан Бортник зазначає, що Зеленський досить слабкий інституційно, слабкий управлінець, один з найслабших, напевно, в історії України. Уже восени радикальні опоненти Зеленського спробують прищепити його на міцність і почати вуличний протест, до якого нинішня влада демонструє високу чутливість. І захистити Зеленського буде нікому, оскільки глава МВС Арсен Аваков теж не в захваті від того, що відбувається і навряд чи буде «підставлятися», рятуючи який висів на волоску Гаранта.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...