Проекти Олексія Хобота за рішенням екологічної проблеми в Криму

Проекти Олексія Хобота за рішенням екологічної проблеми в Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини

Проекти Олексія Хобота по вирішенню екологічної проблеми в Криму

Олексій Всеволодович Хобот, керівник Інституту природи та екології, спантеличений проблемою браку прісної води в Криму. Він вважає, що до критичної ситуації призвело відразу кілька подій. Російське екологічне співтовариство серйозно поставилося до його слів і теж звернуло свою увагу до вирішення непростого завдання.

Куди поділася питна вода?

Багатьом відомий факт, що після приєднання Криму до Росії, з’явилося маса проблем пов’язаних з поставками з міст України. Зокрема, припинилося надходження питної води з Києва. І це завдало величезної шкоди по сільському господарству Криму. Практично відразу після припинення надходження прісної води, висохли сільськогосподарські угіддя, в тому числі і рисові поля, які вимагають великої кількості прісної води. Трохи пізніше проблему вдалося вирішити іншим способом, при снігових зимах вдається запастися цінною водою запас. Однак, як передбачав Олексій Хобот, ця зима в Криму була практично без снігу, відповідно, запасу води чи вистачить на полив. Водні сховища і гірські Кримські річки практично не наповнилися. І такий рік буде з певною періодичністю повторюватися, значить потрібно шукати додаткові шляхи вирішення цього питання.

Loading...

Створення проектів

Для вирішення екологічної проблеми в Криму Олексій Хобот розробив відразу кілька варіантів можливих рішень. Але не варто забути, щоб проекти можна було здійснити, потрібні грошові вкладення, а з огляду на масштаб катастрофи, що насувається, інвестиції будуть потрібні немаленькі. Частково проблему води, за словами керівника Інституту природи та екології, можна вирішити за допомогою гірських річок, які потрібно перерозподілити так, щоб вони постачали воду сусідні міста, зокрема і Севастополь. Але і цей захід усуне проблему води в повному обсязі. Проекти Олексія Хобота за рішенням екологічної проблеми в Криму Ще одним проектом Олексія Хоботова є створення додаткових водоймищ. При танення снігу, вода з гір природним шляхом стікає в Чорне море, але її можна контролювати, якщо на шляху створити сховища води. Таким чином, проблему нестачі прісної води в Криму вдасться значно поліпшити. Таку ідею вже підтримали кілька екологічних спільнот. Особливу увагу для створення водосховища привернув Камишловскій яр, куди буде стікати вода з річки Коккозка. А так як в Севастополі досить багато подібних ніяк невикористовуваних місць, то можна розташувати достатню кількість водосховищ.

Інші методи вирішення проблеми

Олексій Всеволодович Хобот вважає, що крім будівництва водосховищ, варто звернути увагу і на економію води. Тому для початку потрібно перевірити технічний стан системи водопостачання, особливо стан труб, водонапірних башт і станцій. До того ж втрата води, практично половина, відбувається при її транспортуванні, зазначив еколог. Для економії необхідно провести капітальний ремонт всіх технічно несправних ділянок. Іншим цікавим моментом є те, що не всі водні ресурси використовуються в повній мірі. Наприклад, озеро прісної води поруч зі Севастополем, де дуже чиста питна вода, придатна для масштабного користування. Як видно, існують кілька проектів, за допомогою яких можна поліпшити водопостачання в Криму, залишається тільки побудувати необхідні водоводи і з’єднати всі в загальну систему водопостачання. До того ж багато жителів самостійно пробурили свердловини на своїх присадибних ділянках, їх теж можна включити в систему загального водопостачання. Крім цих проектів, Олексій Хобот звернув увагу на те, що існують ще великі запаси підземних вод з дуже чистою водою. За допомогою артезіанських свердловин можна дістатися до цих джерел. А також запаси існують і в Кримських горах, а точніше, в їх печерах. Таким чином, Олексій Всеволодович Хобот запропонував відразу кілька варіантів вирішення екологічної проблеми в Криму, які допоможуть вирішити питання пов’язані з нестачею води в Криму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...