У Кривому Розі відкрили пам’ятник загиблим на Донбасі – «Іловайський хрест»

У Кривому Розі відкрили пам’ятник загиблим на Донбасі – «Іловайський хрест»
Автор Марія Петренко в Новини

29 серпня в Кривому Розі відкрили пам’ятник загиблим в Донбасі – «Иловайский хрест».

Як передає портал Завтра , про це повідомив один з ініціаторів його створення, екс-куратор батальйону «Кривбас» Микола Колесник

Loading...

Відзначається, що на створення монумента знадобилося більше двох років.

Сам пам’ятник і його підніжжя виготовлені з граніту, інші елементи – соняшники і хрест – з бронзи. Загальна вага скульптури складає 500 кілограм.

«Пам’ятник – це збільшена в 40 разів копія народної нагороди« Иловайский хрест », який бійці, що вийшли з« котла », носять на грудях. Фактично – це недержавний орден, який вручають найдостойнішим, після ретельної перевірки. Ще один важливий елемент монумента – соняшники. Це вони рятували життя нашим бійцям, які виходили «зеленим коридором». Щоб відтворити їх такими, якими вони є саме в цей час – вже не жовтими, а чорними – скульптор Микола Гапон спеціально виїжджав в поля », – розповів Колесник.

За його словами, ескіз пам’ятника намалював він сам. Кошти збирали два роки, це – благодійні пожертвування бійців, волонтерів, усіх причетних до батальйону «Кривбас».

На церемонії відкриття пам’ятника сім’ям загиблих і волонтерам вручили нагороди Міністерства оборони України «Знак пошани».

Нагадаємо, що Зеленський вшанував пам’ять загиблих військових в День пам’яті захисників України.

Раніше ми повідомляли, що Зеленський розповів, як буде повертати Крим Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...