Зеленський вшанував пам'ять загиблих військових в День пам'яті захисників України

Зеленський вшанував пам'ять загиблих військових в День пам'яті захисників України
Автор Желізняк Олександр в Новини

У річницю Иловайской трагедії президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять воїнів, загиблих в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Як передає портал Завтра , про це повідомляє офіційний сайт глави держави 29 серпня.

Володимир Зеленський під час заходів до Дня пам'яті захисників України і 6-м роковинам Иловайской трагедії заявив, що влада повинна робити все, щоб Іловайськ не забули, а винуватці понесли покарання.

«Навряд чи ми можемо сподіватися, що така рана на тілі історії України та в серці батьків всіх загиблих коли-небудь затягнеться. І українська влада повинна робити все, щоб кожне ім'я не було забуте. І щоб кожен рік розповідали не тільки дітям і батькам загиблих, які втратили своїх дітей, а щоб розповідали про це всім, що такі трагедії в країні були такі герої в Україні були і є, які віддають своє життя. Наш головний обов'язок-нести крізь історію України історію наших героїв », – заявив глава держави.

Президент підкреслив, що правоохоронні органи повинні завершити розслідування обставин, що призвели до Іловайську трагедії, а винні мають понести відповідальність.

«Не дивлячись на те, що пройшло час, ми не повинні забувати всіх тих, за кого загинули наші хлопці в Іловайському котлі. І правоохоронні органи, якою б гіркою правда не була, повинні показати результат », – зазначив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що 29 серпня 2014 року за Іловайськ загинуло 366 українських бійців, з них 166 з Збройних сил, інші – з добровольчих батальйонів.

З урахуванням зниклих без вести ця цифра може бути більше. До цього часу вважаються зниклими без вісті під час виходу з Іловайська 22 військових (сюди ж входять і ідентифіковані військові, чиї рідні відмовляються вірити в їх смерть і визнавати дані ДНК-експертизи).

Також нагадаємо, що Зеленський зустрівся з заступником Помпео.

Раніше ми повідомляли, що Зеленський розповів, як буде повертати Крим Україні.

Джерело: Народна Правда