Держдепартамент прокоментував заяву Путіна про «вагнерівців»

Держдепартамент прокоментував заяву Путіна про «вагнерівців»
Автор Марія Петренко в Новини

Прес-секретар Державного департаменту США Морган Ортагус прокоментувала заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що затримання в Білорусі бойовиків ПВК «Вагнер» було операцією спецслужб України та США.

Як передає портал Завтра , про це повідомляє «Голос Америки» .

Loading...

«Нам відомо про повідомлення про дворучному використанні Росією маріонеткових сил. Ці історії відволікають увагу від справжньої проблеми, яка полягає в тому, що Росія використовує ці сили для приховування власних наполегливих зусиль поставити уряди інших країн в незручне становище, посилити розбрат всередині країн, підтримати автократів, і взагалі сіяти хаос, щоб дати Росії можливість впливати на події глобально. Відкриті зусилля Росії позбавити народ Білорусі суверенних прав неприйнятні », – заявила прес-секретар Державного департаменту США.

Як повідомляє «Німецька хвиля», за словами Путіна, осіб, яких в Білорусі оголосили бойовиками ПВК «Вагнера», «затягнули» на територію Білорусі під легальним приводом, і «представили в якості можливої ударної сили для розкачування ситуації в ході передвиборної кампанії».

Ортагус також зазначила, що Сполучені Штати Америки підтримують право народу Білорусі обирати своїх лідерів «з дійсно вільних і чесних виборів з незалежним спостерігачами, і за межами неналежного впливу російських спецслужб».

«Зухвале використання Москвою найманців ПВК« Вагнера »у всьому світі збагачує російську еліту на шкоду країнам в яких вона працює. Використання Росією кампаній впливу для ослаблення противників і придушення голосу народу неприйнятно », – заявила Ортагус.

Нагадаємо, що в середині серпня найманці «ПВК Вагнера», затримані в Мінську в кінці липня, повернулися в Росію.

Раніше ми повідомляли, що СБУ відреагувала на дані про причетність до спецоперації з ПВК «Вагнера».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...