Степанов: в Україні обговорюють відновлення виробництва вакцин

Степанов: в Україні обговорюють відновлення виробництва вакцин
Автор Марія Петренко в Новини

В Україні обговорюють відновлення вітчизняного виробництва вакцин.

Як передає портал Завтра , про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв'ю Радіо Свобода .

Loading...

«Ви, напевно, знаєте, що в Україні було повністю, мабуть, ще в 1990-их роках зруйновано виробництво будь-якої вакцини. Зараз ми неодноразово говорили з президентом країни, щоб ми почали відновлювати виробництво вакцини. Це стосується грипу, це стосується інших вакцин, які ми щороку використовуємо », – сказав Степанов.

Максим Степанов вважає, що в Україні є відповідний науковий потенціал.

«Є у нас хороша школа. Звичайно, це процес не дуже швидкий. Це кілька років потрібно для того, щоб ми мали свою вакцину, яка розроблена нашими вченими. У той же час я провів вже кілька зустрічей з нашими підприємцями, які мають відповідні лінії. Наші підприємства «Фармак», «Лікхі», які мають відповідні сертифіковані лінії по виробництву вакцини, створюють або зберігають українську вакцину, якщо вона з'явиться, або іншу », – заявив Степанов.

Відзначимо, що в Україні існує календар профілактичних щеплень передбачає обов'язкову вакцинацію проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я рекомендує вакцинуватися від вітряної віспи, папіломавірусу, гепатиту, грипу, пневмококової, менінгококової і ротавірусної інфекцій.

Нагадаємо, що за словами Степанова, на уроках можна не користуватися масками.

Раніше ми повідомляли, що медики отримують найнижчу зарплату в країні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...