У Зеленського відреагували на скандальну заяву Фокіна по Донбасу

У Зеленського відреагували на скандальну заяву Фокіна по Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини

Скандальне заяву Вітольда Фокіна про амністію бойовиків на Донбасі – не відображає офіційну позицію влади України.

Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, повідомляє прес-служба ОП.

За його словами, незважаючи на спірне заяву Фокіна, більшість його пропозицій і думок – відповідають «мінським домовленостями».

«Давайте відокремлювати особисту позицію від позиції делегації. Вітольд Фокін щойно приєднався до переговорного процесу і розбирається з тематикою. І як раз деякі одіозні і двозначні формулювання, на які чомусь погодилася попередня влада, сьогодні українська сторона намагається пом’якшити або застосувати виключно в рамках національних інтересів України », – сказав Єрмак.

Глава ОП зазначив, що амністія не може стосуватися осіб, які здійснювали військові злочини, захоплювали заручників, катували і вбивали полонених, торгували людьми, брали участь у фінансуванні тероризму, здійснювали інші тяжкі злочини.

Також, він нагадав, що «мінські угоди» не передбачають особливого статусу для цілого Донбасу – йдеться лише про тимчасово окупованих районах.

«Є чіткі червоні лінії, які неодноразово озвучував президент України Володимир Зеленський. Тому позиція української делегації в мінській ТКГ повністю відповідає національним інтересам України », – пояснив Єрмак.

Як ми розповідали раніше, ватажок бойовиків «ДНР» Денис Пушилін Денис Володимирович загрожує віддати наказ на знищення позицій українських військових, в разі, якщо ВСУ не нададуть акт про усунення зведених споруд на лінії зіткнення.

А глава МВС Арсен Аваков розкритикував ідею заступника глави української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна про повну амністію проросійських бойовиків на Донбасі.

Джерело: Народна Правда