У Бейруті через місяць після вибуху собака «почула» серцебиття під руїнами

У Бейруті через місяць після вибуху собака «почула» серцебиття під руїнами
Автор Марія Петренко в Новини

У Бейруті рятувальники сподіваються знайти живим людини, який місяць провів під руїнами історичного району Мар-Міхаель – це один з найбільш постраждалих від вибуху районів, він знаходиться неподалік від порту, а до події був центром нічного життя міста.

Подробиці повідомляє ВВС.

Loading...

Напередодні група рятувальників з Чилі оглядала зруйновані будівлі в одному з районів Бейрута і рятувальний собака знову і знову підводила їх до одного й того ж місця. Фахівці застосували спеціальний сканер, який здатний засікти серцебиття або дихання людини, а потім доставили на місце обладнання для розбору завалів.

«[Ознаки дихання і пульсу], а також свідчення температурних сенсорів означають, що є ймовірність присутності життя», – цитують ЗМІ одного з рятувальників Едді Бітара.

Увечері операцію на місці призупинили до ранку, проте волонтери всю ніч намагалися розбирати завали вручну.

У рятувальній операції беруть участь співробітники Червоного Хреста, військові, пожежники і добровольці-рятувальники. За їх словами, щоб дістатися до можливо вижила, знадобиться щонайменше шість годин.

Видання нагадує, що в історії вже були випадки таких дивовижних порятунків – в грудні 2005 року 40-річна жінка в контрольованому Пакистаном районі Кашміру була виявлена живою більш ніж через два місяці після землетрусу в цьому регіоні. Вона виявилася заблокованою в своїй кухні.

При цьому рятувальники ООН зазвичай припиняють пошуки тих, що вижили приблизно через 5-7 днів після катастрофи, якщо ніхто не був врятований з-під уламків протягом одного-двох днів.

Однак відомі випадки, коли люди виживали під завалами набагато довше.

Нагадаємо, вибух в порту Бейрута стався 4 серпня – під час ремонтних робіт здетонували 2750 тонн аміачної селітри (нітрат амонію). Понад 200 людей загинули, близько 300 тис. Залишилися без даху над головою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...