Чотири міста хочуть скасувати через суд «червону зону» карантину

Чотири міста хочуть скасувати через суд «червону зону» карантину
Автор Марія Петренко в Новини

Мери Івано-Франківська, Коломиї, Калуша та Тернополя подають позов до суду на Кабінет міністрів, щоб скасувати постанову про карантинний зонуванні регіонів.

Про це в Facebook повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, а також підтвердив мер Тернополя Сергій Надал.

Loading...

«Ми подали сьогодні позов разом з нашими колегами Калуша і Коломиї на наш уряд, яка порушила основні конституційні права. Є рішення КСУ, яке показало конкретно, що сьогодні закриття малого та середнього бізнесу є неконституційним і незаконним », – заявив Марцінків.

Мер Тернополя додав, що підтримує і приєднується до позову Івано-Франківська.

Як мери пояснюють рішення

На недавньому брифінгу Марцінків озвучив кілька аргументів на користь своєї позиції. Майже всі пов'язані, на його думку, з несправедливими критеріями, за якими ділять регіони на «зони».

Завантаженість ліжок в лікарнях

«Адже критерій наповнення ліжок хворими в Івано-Франківську, яких чотири міськлікарні приймають з усієї області хворих, це не той критерій, який повинен записуватися виключно нашому місту. Так склалося, що всі люди хочуть їхати в місто лікуватися, і тому кількість наповнення ліжок хворими COVID-19 і не COVID-19 – все вважається до міста », – пояснив Марцінків.

тестування

«Сьогодні 8 лабораторій здійснює тестування в місті. Там, де більше тестують, більше і виявляють. Адже сьогодні одна державна і сім приватних лабораторій роблять ці тести. І цьому теж є певна проблема. Ніколи не можна рівняти Франківськ з 8 лабораторіями та інші райони », – зазначив Франківський голова. Також мер каже, що зараз у місті не так вже й багато хворих, і на Півдні України насправді інфікованих COVID-19 може бути більше.

чого вимагають

Руслан Марцінків заявив, що Кабінет міністрів повинен негайно скасувати «червоні зони» для зазначених міст і зауважив, що, згідно з рішенням КСУ, окремі обмеження карантину були визнані неконституційними. «Ми ще будемо оскаржувати введення карантину. І ми це доведемо », – підкреслив Марцінків.

Карантин в Україні: що відомо

  • Згідно останніх оновлень карантинного зонування Тернопіль та Івано-Франківськ, а також Калуш і Коломия потрапили в «червону зону».
  • У цій зоні заборонено роботу громадського транспорту, закриваються навчальні заклади, в тому числі дошкільні та школи. Дозволяється тільки висадка пасажирів з транспорту, який курсує транзитом, і міжобласного транспорту.
  • Регіони поділили на «зони» згідно введеному в Україні з 1 серпня адаптивному карантину. Зонуючи області, уряд враховує показники завантаженості ліжок, середньої кількості тестувань населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування і показник динаміки зростання випадків інфікування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...