В Україні офіційно стартувала виборча кампанія

В Україні офіційно стартувала виборча кампанія
Автор Марія Петренко в Новини

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.

Нинішні вибори голів та депутатів сільських, селищних і міських рад будуть проходити за новим Виборчого кодексу, який враховує нову територіальну основу Україну і кількість виборців в суспільстві.

Loading...

Так, в територіальних громадах з кількістю виборців в 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

Крім цього, на місцевих виборах-2020 є обов'язковим дотримання гендерної квоти при формуванні виборчих списків місцевих організацій політичних партій, за якою серед кожних п'яти кандидатів у виборчому списку має бути не менше двох жінок.

Згідно з календарним планом Центральної виборчої комісії рішення керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій повинні бути подані до ЦВК до 6 вересня. Висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати буде проходити 15-24 вересня, а оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів має завершитися до 2 жовтня.

Початок передвиборчої агітації – з наступного дня після прийняття рішення про реєстрацію кандидата.

Запрошення виборцям повинні бути спрямовані до 15 жовтня. Голосування буде проходити 25 жовтня, в 08:00 до 20:00. Результати виборів ЦВК має оголосити протягом 3-6 листопада.

Як відомо, 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...