Якомога швидше: Франція виступає за введення санкцій проти білоруських держслужбовців

Якомога швидше: Франція виступає за введення санкцій проти білоруських держслужбовців
Автор Марія Петренко в Новини

Країни Європейського Союзу обговорюють деталі санкцій проти білоруських чиновників, однак саме Франція виступає за їх введення в найближчі терміни. Так в Міністерстві закордонних справ МЗС Франції відповіли на прохання журналістів прокоментувати заяву німецької газети Die Welt.

Як передає новинний портал Завтра , за даними німецького видання, через позицію в тому числі і Франції, Олександр Лукашенко не буде включений до списку санкцій.

Loading...

«Міністри закордонних справ, а потім і глави держав і урядів ЄС … вирішили ввести санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за махінації на виборах і акти внутрішніх репресій. Ми хочемо, щоб ці санкції були введені якомога швидше. Європейські інститути і країни-члени ЄС працюють над змістом цих заходів, Євросоюз оголосить про них, коли прийде час », – повідомили в прес службі французького дипломатичного відомства.

Світлана Тіхановська, яка зараз перебуває в Литві, виступила на неформальній зустрічі Ради безпеки ООН через засіб відеозв'язку.

Ця заява не конкретизує, підтримує Париж введення санкцій конкретно проти Лукашенка.

Вчора, 4 вересня, газета Die Welt повідомила, що президент Білорусі Олександр Лукашенко не буде включений до списку санкцій ЄС через позицію Німеччини, Франції та Італії насамперед.

Головним аргументом в сторону даного кроку є те, що включення його в чорний список означає повне припинення співпраці з Мінськом. Першими за введення заходів обмеження проти білоруського лідера виступили країни Балтії і Польща.

Депутати країн Європейського союзу називають Лукашенко «основним винуватцем» махінацій на виборах президента Білорусі і жорстокого розгону протестуючих, включаючи неповнолітніми

У Білорусі тривають протести з вимогою нових, чесних виборів і припинення насильства над протестуючими з боку співробітників силових структур. Канада, Великобританія і ряд країн ЄС, включаючи Литву і Польщу, не визнали результатів останніх виборів в Білорусі.

31 серпня Латвія, Литва та Естонія ввели санкції і заборонили в'їзд президенту Білорусі Олександру Лукашенку і ще 29 білоруським чиновникам за фальсифікації виборів і насильницьке придушення акцій протесту.

Нагадуємо, що Олександра Лукашенка оголосили в розшук у Білорусі.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз не буде вводити санкції проти Лукашенка.

Також, Олександр Лукашенко потрапив в базу «миротворця».

Джерело: Народна Правда
загрузка...