Київський лікар-інфекціоніст пояснив, чому деякі люди взагалі не хворіють COVID-19

Київський лікар-інфекціоніст пояснив, чому деякі люди взагалі не хворіють COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Новини

Деякі люди взагалі не хворіють COVID-19, наприклад, в одній сім'ї при близькому контакті. Мама і дочка заразилися, а чоловік і син – немає, хоча контакт тісний. Швидше за все, вірус навіть не встигає щось зробити в організмі таких людей, як його знищують потужні механізми дії Т-клітинного захисту.

Про це розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

«Дійсно, я постійно бачу такі випадки, коли при дуже близькому контакті, у сімейному колі, наприклад, хворіють не всі. Чесно, це не дуже зрозуміло, адже COVID-19 позиціонується як виключно нове захворювання, до якого немає імунітету. Очевидно, що це не так. І також очевидно, що сила клітинного імунітету набагато могутніше і ефективніше гуморального відповіді. Простими словами – вірус навіть не встигає щось зробити в організмі людини, як його знищують потужні механізми дії Т-клітинної захисту «, – говорить лікар.

Дубровський зазначив, що дуже цікава ситуація зараз спостерігається на передовій: лікарі-інфекціоністи, бригади швидкої допомоги, лабораторні працівники приватних діагностичних центрів майже не хворіють.

«Ті, хто якимось дивом не заразилися на самому початку епідемії, зараз спокійно працюють. Як вони отримали такий імунітет? У інфектології це називається нестерильний імунітет – тобто маленькі дози вірусу зробили щось на кшталт щеплення. На мою думку, це все пояснює », – припускає лікар.

Інфекціоніст каже, що персонал лікарень постійно контактує з величезною кількістю хворих, концентрація вірусних частинок в повітрі просто божевільна – але нічого не відбувається.

«І справа не тільки в захисті. Рано чи пізно медики все одно роблять помилки – беруть телефон зі столу і відразу на-віч, не встигають одягнутися, як хворий вже зайшов в приміщення і щось запитує. А скільки ми бачили бригад швидкої допомоги, які привозили хворих з підозрою на інші захворювання, а виявилося потім COVID-19! І бригади були без захисту … Але це дискусійне питання, треба більше спостережень і досліджень «, – зазначає лікар.

Джерело: Народна Правда