Нові протести в Білорусі: затримання журналістів і учасників протесту

Нові протести в Білорусі: затримання журналістів і учасників протесту
Автор Желізняк Олександр в Новини

Вчора, 5 вересня, в Білорусі відбувся ряд нових акцій протесту, як і в усі попередні дні, учасників затримували силові структури. Журналісти також були серед затриманих.

Велика кількість людей пройшли вулицями Мінська, акції також проходили в інших містах Білорусі.

Як передає новинний портал Завтра , Мінську днем пройшов численний «Марш жінок»: з різних частин міста, кілька жіночих колон вийшли і з'єдналися в центрі. Поліція попереджала, що акція несанкціонована, але не перешкоджала даного заходу, яка реалізовувалася на тротуарах, не виходячи на проїжджу частину центральних вулиць і зупиняючись на світлофорах.

Зате поліція дуже ретельно стежила за журналістами, перевіряючи їх акредитації, які висвітлювали марш. За попередніми даними, затримали принаймні трьох журналістів – кореспондента і оператора незалежного телеканалу «Белсат», який віщає в Білорусь з Польщі, Олена Дубовик і Максима Калитовського, а також журналістку видання «Зелений портал» Настю Захаревич. Інформацію про звинувачення затриманих журналістів поки не повідомляють.

Також раніше, 5 вересня, в Мінську відбулися і акції студентів кількох вузів . Цей хід силовики розігнали із застосуванням сили, були затримані кілька десятків учасників. Увечері, склавши на них протоколи про участь в несанкціонованому масовому заході, їх почали відпускати з відділень поліції, пообіцявши провести судові розгляди на наступному тижні.

Значно менше акції протесту пройшли в цей день в Бресті, Гродно, Гомелі, Новополоцьку, Лепель і інших містах.

Нагадаємо, що десятки тисяч протестуючих вийшли на марш в Мінську в день народження Лукашенка – фото, відео

Також раніше Лукашенко звинуватив Україну в «управлінні» протестами в країні

Джерело: Народна Правда