Як в Україні будуть проходити місцеві вибори – інфографіка

Як в Україні будуть проходити місцеві вибори – інфографіка
Автор Марія Петренко в Новини

В Україні стартувала виборча кампанія місцевих виборів . В цьому році вони пройдуть вже за новими правилами.

Про них в Facebook повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Loading...

Якою буде виборча система – пропорційна або мажоритарна – стане відомо, через місяць (все залежить від кількості виборців).

Депутатів сільських селищних і міських рад обиратимуть: якщо більше 10 тис. Виборців – за пропорційною системою з умовно відкритими списками (висування виключно політичними партіями); менше 10 тис. – по мажоритарці (самовисування або висування політичними партіями).

Вибори сільських, селищних і міських голів будуть проходити: при наявності більше 75 тис. Виборців – за мажоритарною системою абсолютної більшості (в два тури, якщо в першому ніхто не набрав більше 50%); менше 75 тис. – за мажоритарною системою відносної більшості (в один тур).

Інфографіка: Facebook / ВР Як в Україні будуть проходити місцеві вибори – інфографіка

Як повідомлялося раніше, на місцевих виборах-2020 є обов'язковим дотримання гендерної квоти при формуванні виборчих списків місцевих організацій політичних партій, за якою серед кожних п'яти кандидатів у виборчому списку має бути не менше двох жінок.

Глава аналітичного центру «Донбаський інститут регіональної політики» Енріке Менендес вважає , що проведення місцевих виборів на Донбасі в найближчі два роки виглядає практично неможливим.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...