На Донбасі в середу можуть початися бойові дії, Україна зриває перемир’я – політолог Сергій Розенбаум

На Донбасі в середу можуть початися бойові дії, Україна зриває перемир’я – політолог Сергій Розенбаум
Автор Желізняк Олександр в Новини

На Донбасі в середу можуть початися бойові дії, Україна зриває перемир’я. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці заявив політичний експерт Сергій Розенбаум:

Loading...

«Україна зриває перемир’я на Донбасі. По крайней мере, на дану хвилину все виглядає саме так, і вже завтра, 9 вересня на Донбасі можуть поновитися бойові дії, якщо вони спричинили нові смерті. По суті, імпотентна позиція Києва в Мінську може закінчитися зривом перемир’я, що може привести до численних жертв.

Конфліктна ситуація виникла навколо селища Шуми в сірій зоні. Україна вже після підписання угоди про перемир’я від 22 липня 2020 року звела в цьому селі зміцнення. Глава «ДНР» Денис Пушилін Денис Володимирович заявив, що дає Україні час до ранку 8 вересня, щоб військові розібрали зміцнення, інакше Донецьк погрожував зруйнувати їх артилерією. В результаті обстріл «ДНР» відклала до середовища.

Міністр закордонних справ невизнаної «ДНР» Наталія Никонорова в своєму листі спецпредставникові ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау пише, що республіка пішла на поступки, отримавши лист від Леоніда Кравчука, яке, до речі, прийшов з пристойним запізненням. У підсумку, Донецьк чекає, що сьогодні до 22:00 за київським часом Україна підтвердить факт демонтажу порушують умови перемир’я споруд.

Цікаво, що у Києва було достатньо часу на демонтаж. Питання розглядалося на засіданні ТКГ 2 вересня, що відображено в підсумковому протоколі засідання. Вчора Никонорова в коментарі виданню «ДАН» заявила, що представники «Народної міліції ДНР» відзначають певну активність українських військових в районі фортифікаційних споруд біля селища Шуми, але «ДНР» невідомо, що саме збирається зробити українська сторона і спрямована дана активність на демонтаж споруд або, навпаки, на їх зміцнення ».

«Що з цього випливає? Напруга на Донбасі наростає. Завтра о 10 ранку в районі Шумов можуть поновитися бойові дії. Українська делегація в ТКГ нічого виразного з питання порушень Києвом умов перемир’я сказати не може. Виникають підозри, що йде цілеспрямована політика зриву перемир’я. Навіщо? Це питання, напевно, стосується внутрішньої ситуації в Україні. Ось тільки що скажуть мешканці Донбасу, якщо завтра там знову почне стріляти артилерія? » – зазначив експерт.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...