Звичайний тиждень фіскалів Солодченка: хабарі, махінації, самогубство

Звичайний тиждень фіскалів Солодченка: хабарі, махінації, самогубство
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Минулий тиждень став для Державної фіскальної служби дуже яскравим на події, і всі вони як на підбір неприємні. 3 вересня на хабарі в 37 тисяч доларів були затримані начальник оперативного управління Тернопільської області Олег Дурняк і заступник оперативного відділу того ж управління Микола Воробець. За даними Держбюро розслідувань, солідну суму податкові міліціонери вимагали від громадянина за його звільнення від кримінальної відповідальності. У той же день відбулося і інше, куди більш страшна подія. У Маріуполі під час чергування загинув 25-річний старший лейтенант податкової поліції. Молоду людину знайшли у власній кімнаті з простреленою з табельної зброї головою. Згідно з основною версією слідства, співробітник ДФС наклав на себе руки (за неофіційною інформацією, під час огляду загиблого відчувався різкий запах алкоголю).

Керівництво фіскальної служби ситуацію коментувати не стало. Виконуючий обов’язки глави ДФС Сергій Солодченко відреагував тільки на епізод із затриманням на Тернопільщині. Про Маріуполь ж тактовно промовчав, адже керівники відділу, в якому сталася трагедія, були призначені за протекцією Солодченка без всяких узгоджень. Відсутність досвіду роботи на керівних посадах просто не бралося до уваги.

Loading...

Незважаючи на зроблену в.о. глави ДФС заяву про непримиренну боротьбу з корупцією, вже на наступний день, 4 вересня, на хабарі затримали ще одного фіскала – ревізора-інспектора головного управління у Волинській області. Він, на відміну від тернопільських топ-колег, поставив одержання неправомірної вигоди на потік.

Чиновник регулярно отримував винагороду в розмірі 800 доларів від місцевих підприємців. Натомість забезпечував невтручання в їх діяльність з торгівлі сигаретами і алкоголем, а в разі чого, не вказував факти виявлених в ході перевірок порушень. Новий день – новий епізод.

У суботу, 5 вересня, знову відзначилися фіскали Тернопільській області. Цього разу «улов» слідчих ДБР виявився ще більшим – відразу шість чоловік від начальника управління і відділів до слідчого та інспектора.

При цьому чиновники, що входили до складу комісії, що займається конфіскованим майном, вражали нахабством, прямо порушивши судове рішення. Замість того, щоб передати 60 тонн алкоголю для переробки спеціалізованому держпідприємству, організована злочинна група відправила конфісковану партію вартістю близько 120 тисяч гривень приватній фірмі.

Діяльність цього угруповання глава ДФС Сергій Солодченко не прокоментував, зате покритикував прийнятий законопроект «Про бюро економічної безпеки», з появою якого зникне податкова міліція.

Солодченко зазначив, що вони «практики, і передали свої напрацювання в профільні комітети». За типовим тижнем роботи ДФС, яка знаходиться в стадії ліквідації, чітко видно, в яких питаннях співробітники ДФС практикуються найчастіше.

У травні 2020 через пару місяців після свого призначення в.о. глави ДФС Сергій Солодченко, змінив 23 керівника регіональних підрозділів Державної фіскальної служби України. Робилося це під егідою боротьби з корупцією, але в підсумку хабара і махінації стали тут системним явищем.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...