ВООЗ назвала терміни появи ефекту вакцинації від COVID-19

ВООЗ назвала терміни появи ефекту вакцинації від COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Новини

Перший реальний ефект вакцинації від коронавирусной інфекції COVID-19 проявиться в світі не раніше 2022 року.

Такий прогноз озвучила головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Сумья Свамінатан, передає ТАСС.

За її словами, світові знадобиться час для здобуття колективного імунітету.

«Коли надійде вакцина, буде потрібно час, щоб все або, принаймні, 60-70% людей знайшли імунітет, який ми називаємо колективним імунітетом, що дійсно сповільнить передачу інфекції. Ми говоримо в даному випадку не про викорінення цього вірусу, а про зниження певного впливу, яке він надає зараз на суспільство, на життя. І, безсумнівно, буде потрібно час до 2022 року, щоб побачити цю зміну », – пояснила співробітник ВООЗ.

Виходячи з зразкових термінів проведення випробувань вакцин, а також їх ліцензування та виробництва – середина 2021 року «оптимістичним сценарієм» в тому, що стосується доставки «обмеженого числа доз вакцин в країни».

Також вона звернула увагу на «великий прогрес», досягнутий в тестуванні на коронавірус і на антитіла.

«Ціни знижуються, і можливо, що дуже скоро ми побачимо, що ці тести стануть доступними, так що люди навіть зможуть застосовувати їх для самотестування. Тоді тестування може стати масовим », – вважає Сумья Свамінатан.

Вона нагадала, що чим швидше виявлена інфекція, тим вище шанси на проведення належного лікування і запобігання ускладнень.

«Саме це пояснює той факт, що зараз ми бачимо менш високий рівень смертності, ніж на початку пандемії», – уклала експерт.

Як ми вже розповідали раніше, Україна відмовиться від закупівлі російської вакцини від коронавирусной інфекції на користь вакцини з Євросоюзу і США.

Тим часом, фармацевтична компанія AstraZeneca, одна з дев'яти компаній, чиє випробування вакцин знаходиться на завершальній стадії, призупинила клінічне випробування препарату проти коронавируса SARS-CoV-2.

Рішення прийняли після того, як один з добровольців захворів.

Джерело: Народна Правда