Кожен десятий українець вже став безробітним: експерти озвучили прогноз

Кожен десятий українець вже став безробітним: експерти озвучили прогноз
Автор Желізняк Олександр в Новини

Карантинні обмеження, викликані пандемією COVID-19 привели до рекордного зростання безробіття.

На сьогоднішній день, до 10% українців залишилися без роботи, передає «24 канал».

Як відзначають фахівці з набору персоналу, роботодавці суттєво скоротили кількість вакансій, і стали більш вимогливими до претендентів.

«Робота є, але отримати її стало складніше. Вакансій, які публікують роботодавці на сайтах пошуку роботи, зараз менше приблизно на 30% », – заявляє засновник рекрутингової компанії« Борщ »Сергій Марченко.

У той же час, конкуренцію підсилюють і українці, які через а пандемії повернулися з інших країн.

«Претендентів на роботу стало значно більше. І це тисне на ринок праці. Тому багатьом людям зараз складно знайти роботу », – вважає експерт.

Також активно проявилася форма прихованого безробіття – неоплачувані відпустки, в які змусили піти частина українців.

«За оцінками експертів, на межі виживання виявився не тільки дрібний бізнес, а цілі галузі економіки. Найбільше страждає сфера обслуговування, підприємства хімічної промисловості, машинобудування, аерокосмічної галузі. У мінусі опинилися також транспортні компанії і сфера розваг », – пояснюють експерти.

ВВП України в 2020 році на тлі пандемії може впасти на 4-8% в порівнянні з 2019 роком, припускають в Кабміні.

Як ми вже розповідали раніше, найбільшим попитом на ринку праці в цьому році користувалися кваліфіковані робітники з інструментом, робітники з обслуговування та експлуатації обладнання, працівники сфери торгівлі та послуг, а також некваліфіковані працівники.

А також, до п'яти мільйонів українців можуть залишитися без роботи в зв'язку з продовженням карантинних обмежень в Україні до 31 жовтня.

Джерело: Народна Правда