Навального отруїли новим і більш небезпечним видом «Новачка» – Die Zeit

Навального отруїли новим і більш небезпечним видом «Новачка» – Die Zeit
Автор Желізняк Олександр в Новини

Олексія Навального отруїли новим більш небезпечним типом «Новачка». Він повинен був померти в літаку.

Про це повідомляє видання Die Zeit.

За інформацією видання, Навальний залишився в живих тільки завдяки пілоту, який вирішив негайно посадити літак, а також лікарям, які оперативно вкололи йому атропін.

Видання також повідомляє, що операцію з використанням новітнього отрути могли провести тільки спецслужби Російської Федерації. Його просто не змогли б синтезувати звичайні злочинці, а така серйозна операція будь-якої іноземної спецслужби на території РФ представляється «немислимою» в умовах того, що за російським опозиціонером постійно ведеться стеження.

«Це залишає тільки один правдоподібний висновок: саме Кремль віддав наказ прибрати з дороги небажаного політика», – йдеться в повідомленні.

Німецькі власті вважають, що один з агентів, який стежив за Навальний, міг нанести отрута на поверхню чашки, з якої пив чай опозиціонер, або ж отрутою Побризкали вже в готовий чай.

Нагадаємо, екс-співробітник Державного НДІ органічної хімії і технології Володимир Углєв, який був одним з розробників отруйних речовин класу «Новачок», спочатку публічно відкидав можливість використання отрути в разі отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, але після оголошення висновків німецьких фахівців змінив свою думку.

Spiegel писав , що сліди нервово-паралітичного отрути виявлені і на пляшці з водою, з якої політик імовірно пив в день отруєння 20 серпня.

Джерело: Народна Правда