19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня

19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня
Автор Марія Петренко в Новини

11 вересня 2001 року відбулися одні з найстрашніших терористичних атак в світі – ісламістська терористична організація «Аль-Каїда» захопила 4 літаки, які потім направили в хмарочоси Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, а також в будівлю Пентагону.

В результаті атак загинули понад 3 000 осіб, близько 6 000 отримали поранення, десятки вважаються зниклими без вести. Більшість загиблих були цивільними особами. Крім того, теракт, який в США отримав назву «9/11» забрав життя пожежників і поліцейських.

Loading...

Що сталося 11 вересня 2001

Чотири комерційних авіалайнера, які прямують у Каліфорнії з аеропортів Логан, Даллес і Ньюарк, були захоплені терористами.

  • Боїнг рейсу 11 American Airlines врізався в північну сторону північної вежі (ВТЦ-1) в районі 8:46 ранку, приблизно на рівні 94-98 поверхів.
  • Рейс 175 United Airlines врізався в південну сторону південної вежі (ВТЦ-2) в 9:02, на рівні 78-85 поверхів. Саме цей кадри вже зняли багато знімальні групи.
  • Рейс 77 American Airlines о 9:37 врізався в будівлю Пентагону.
  • Рейс 93 United Airlines впав у полі в Пенсільванії (в 240 км на північ від Вашингтона) о 10:03. Повідомлялося, що падіння могло статися в результаті боротьби, яка стала наслідком спроби пасажирів і членів екіпажу повернути контроль над літаком.

У день атаки практично відразу обрушилися Південна і Північна вежі Всесвітнього торгового центру (о 9:56 і 10:28, відповідно). Третє будівлю, вежа WTC 7 зруйнувалася о 17:20.

12 вересня 2001 президент США Джордж Буш виступив з телевізійним зверненням до нації у зв’язку з терактами в Нью-Йорку і Вашингтоні. Він заявив, що віддав наказ про використання «всіх ресурсів розвідки і правоохоронних органів» США для пошуку і покарання організаторів терактів. За словами президента, терористи прагнули породити хаос в Америці, але зробити їм це не вдалося.

19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня

19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня
People run from the collapse of World Trade Center Tower Tuesday, Sept. 11, 2001. in New York. Charlie Ross is seen fourth from the left. Suzanne Plunkett, The Associated Press

19 років тому стався найбільший в історії людства теракт – 11 вересня

11 вересня православні відзначають свято Усікновення глави Іоанна Предтечі – це один з найважливіших свят, який присвячений пророку, передбачив появу Христа і хрестив Спасителя.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...