Помилка в Виборчому кодексі: чи буде агітаційна кампанія

Помилка в Виборчому кодексі: чи буде агітаційна кампанія
Автор Марія Петренко в Новини

На цих місцевих виборах може зірватися агітаційна кампанія, це пов’язано з тим, що законодавці допустили помилку у Виборчому кодексі. Вони переплутали прожитковий мінімум з неоподатковуваним мінімумом, тому політикам заборонили витрачати на агітацію більше ніж одну гривню.

Як передає новинний портал Завтра , про це повідомив Олексій Кошель – голова Комітету виборців України.

Loading...

У частині 6 статті 57 відтепер прописано, що вартість агітаційного матеріалу не повинна перевищувати 6% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 17 гривень (6% від нього – це 1 грн 2 коп).

Кошель пояснює, що законодавець просто переплутав неоподатковуваний мінімум і прожитковий мінімум, який становить 2 189 грн.

У КВУ зазначають, що через цих правил політики не зможуть проводити агітацію або будуть шукати обхідні шляхи, тобто будуть агітувати за рахунок різних благодійних фондів, які юридично не матимуть ніякого відношення до кандидата.

Всупереч очікуванням місцевих виборів, опитування показують, що 56% українців мають таку думку, що після самих виборів ситуація в регіонах не зміниться. Ще близько третини респондентів, точніше 27%, сподіваються на поліпшення. 8% учасників опитування очікують погіршення і 9% не змогли дати точну відповідь.

Нагадуємо, як в Україні будуть проходити місцеві вибори.

Також місцеві вибори можуть скасувати через карантин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...