Ще одна арабська країна нормалізувала відносини з Ізраїлем

Ще одна арабська країна нормалізувала відносини з Ізраїлем
Автор Марія Петренко в Новини

Бахрейн став ще однією арабською країною, яка пішла на нормалізацію відносин з Ізраїлем за посередництва США.

Як передає новинний портал Завтра , президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп назвав це «ще одним історичним проривом». Досягнута домовленість про встановлення повних дипломатичних відносин між Бахрейном і Ізраїлем сталася вчора, 11 сенября.

Loading...

Таке ж формулювання міститься і в спільній заяві керівників трьох держав в зв'язку з результативністю їх тристоронніх телефонних переговорів, яку зазначив президент США в твіттері – його самого, короля Бахрейну Хамада бін Іси бін Салмана аль-Халіфи і прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху: «Це історичний прорив до подальшого просуванню миру на Близькому Сході ».

Таким чином, Бахрейн став другий за останній місяць арабською країною, яка погодилася відновити відносини з Ізраїлем, після ОАЕ, які пішли на цей крок першими. Трамп також виступив посередником при перших переговорах. Уже в той момент почали висловлювати припущення, що наступним може стати саме Бахрейн.

Арабські країни повинні остаточно оформити свої нові відносини з Ізраїлем на урочистій церемонії в Білому домі у Вашингтоні в США 15 вересня.

Остання домовленість між ОАЕ і Ізраїлем, викликала різку реакцію противників єврейської держави.

Палестинська національна адміністрація і палестинський ісламістський рух «Хамас» засудили цю домовленість, назвавши крок ОАЕ «ударом в спину« іншим арабським силам »і« актом агресії проти власного народу ».

В Ірані, керівництво якого періодично загрожує «стерти держава Ізраїль з поверхні Землі», цю домовленість назвали «великою зрадою ісламської справи і палестинського народу».

До цього часу Ізраїль мав мирні, хоча і не завжди дружні відносини тільки з двома арабськими державами – сусідніми Єгиптом, за мирним договором в 1979 році, і Йорданією, за мирним договором 1994 року. Обидві ці угоди теж були укладені за посередництва США.

Нагадуємо, що Ізраїль закрив зону у Сектора Газа після нічного бою з бойовиками

Також раніше українських туристів не пустили на рейс в ОАЕ через неправильне тесту на коронавірус

Джерело: Народна Правда
загрузка...