Суду були передані нові докази по справі Марківа

Суду були передані нові докази по справі Марківа
Автор Желізняк Олександр в Новини

Сторона захисту українського нацгвардійця Віталія Марківа в Італії подала до апеляційного суду нові доказові факти у справі загибелі на Донбасі в травні 2014 року іноземних журналістів.

Як передає новинний портал Завтра , Марківа засудили до 24 років тюремного ув’язнення за співучасть у вбивстві італійця Андреа Роккеллі і Андрія Миронова.

В основі нової доказової бази – висновки незалежного журналістського розслідування, увійшли до фільму The wrong place (Не в тому місці, не в той час) про справу Роккеллі-Марківа.

Йдеться про декілька експериментах: перший відноситься до візуального контролю з гори Карачун на місце події біля керамічного заводу, другий же відноситься до балістичних випробувань по дальності стрільби з різних видів вогнепальної зброї.

«Ці дослідження за участю італійських експертів науково підтвердили, що нацгвардіец Віталій Марків з Карачун не міг розрізняти людські фігури у керамічного заводу, цілитися і потрапити в них на відстані близько 1 800 м з наявного у солдата автомата АК-74», – вказується в повідомленні .

Українського військового Віталія Марківа затримали в Італії 30 червня 2017 року, коли він приїхав туди до своєї матері.

На нього надали звинувачення у вбивстві двох осіб – італійського репортера Андреа Рокелле і російського перекладача Андрія Миронова. Надалі звинувачення дещо змінилося, додавши “сприяння у вбивстві”.

Експертиза встановила, що чоловіки загинули в результаті артобстрілу, коли в той час єдиною зброєю, яким володів Марківа, був автомат.

У липні 2019 року італійський суд присудив Марківа 24 роки ув’язнення: навесні 2020 року мало розпочатися розгляд апеляції адвокатів українця, проте його перенесли на кінець вересня через карантин.

Розгляд справи в суді другої інстанції почнеться в Мілані 29 вересня.

Нагадаємо, що бойовики обстріляли позиції в районі Шумов і Золотого на Донбасі

Також порадники нормандської четвірки домовлялися про припинення вогню

Раніше в Києві невідомий обстріляв маршрутку з пасажирами

Джерело: Народна Правда