Росія в три рази занижує смертність від COVID-19 – Reuters

Росія в три рази занижує смертність від COVID-19 – Reuters
Автор Марія Петренко в Новини

Російська Федерація занижує показники смертності від коронавирусной інфекції COVID-19 в кілька разів.

Подробиці повідомляє Reuters. Так, надмірна смертність в державну статистику Росії з травня по липень 2020 року, більш ніж в три рази перевищила офіційні дані про смертність від COVID-19.

Loading...

Це змушує сумніватися в правильності і чесності підрахунку смертей від коронавируса в країні.
Згідно зі світовою статистикою, Росія займає четверте місце за кількістю випадків коронавируса, однак при цьому показники смертності відносно низькі.

При цьому Росії стверджують, що причина смерті визначається більш точно, ніж в інших країнах. У померлих від COVID-19 причина смерті нібито полягає в інших захворюваннях, якими людина вже хворів раніше.

Однак дані Росстата за 4 вересня говорять про те, що на піку спалаху пандемії в травні-липні було зафіксовано 50,8 тисяч надлишкових смертей. Це більш ніж в три рази перевищує офіційні дані, за якими від нового вірусу в цей час померли 15,9 тисячі осіб.

Демограф Олексій Ракша, співробітник Росстат до літа 2020 року, заявив, що стрибок смертності ілюструє реальну смертність від COVID-19, в той час як влада повідомляє лише про частину цих смертей.

Він стверджує, що смертність в Росії не відрізняється від світової. Якщо факт заниження смертності від коронавируса буде підтверджений, Росія переміститься за цим показником з дванадцятого на п'яте місце в світі.

Як ми вже розповідали раніше, мер Харкова Геннадій Кернес, який хворіє COVID-19, заявив, що на його плани брати участь у виборах хвороба ніяк не вплинула.

Тим часом, за станом на 15 вересня, в Україні 20 регіонів не можуть послабити карантин.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...