Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»

Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»
Автор Марія Петренко в Новини

З'явилися подробиці отримання хабара народним депутатом від «Слуги народу» Олександром Юрченком.

Подроності повідомляє прес-служба НАБУ.

Loading...

Як повідомляється, в середині серпня 2020 року, детектив «під прикриттям» передав першу частину хабара посереднику, а вже 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів.

Однак, в силу определнного обставин, Національне бюро було змушене припинити подальше виконання спеціального завдання ».

Зокрема, в рамках операції детектив «під прикриттям» познайомився з одним з учасників угруповання та «замовив» у нього зміни в законодавстві України з переробки твердих побутових відходів.

Посередник познайомив детектива з нардепом Юрченко, який «попросив надати йому хабар 13 тис. Дол. За внесення пропозицій до законопроекту і в подальшому 200 тис. Дол. Для підкупу народних депутатів-членів комітету».

В середині серпня детектив передав першу частину хабара. Ще один транш (50 тис.) Був запланований на 26-27 серпня.

Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»

Фахівці НАБУ вже зібрали необхідні докази злочину нардепа по ст.368 КК і ч.4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК, одна для вручення підозри нардепу, їм потрібен підпис генпрокурора Ірини Венедиктової.

10 вересня детективи прибули до офісу Венедиктової, щоб внести відомості в ЕРДР і підписати дозвіл про проведення слідчих дій по Юрченко. Також вони надали проект повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження.

Однак, в офісі Венедиктової керівник департаменту ОГП повідомив, що «не бачить достатніх підстав для доповіді генерального прокурора про необхідність внесення відомостей про можливе скоєння кримінального злочину народним депутатом в ЕРДР».

Після чого в НАБУ опублікували фрагменти розмов помічника Юрченко (Івана), самого нардепа і детектива під прикриттям. Зокрема, нардеп каже, що детально про «допомогу екології» розповість його помічник.

Помічник нардепа заявляє, що всіх учаснтніков процесу потрібно віддячити «пляшками». Згодом він уточнює детективу, що Юрченко не може відкрито нічого говорити, тому що він нардеп і його «слухають».

Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»

Також нардеп вимагав 3% акцій заводу, який нібито планували побудувати іноземні інвестори в Україні.

10 вересня посереднику (неофіційному помічникові Юрченко) повідомили про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України.

Також 10 і 11 вересня Нацбюро направило Венедиктової проект підозри Юрченко, але за станом на 15 вересня колишня нардепка «Слуги народу» на листи НАБУ не відповіла і підозри Юрченко не підписала.

У відомстві також натякнули, що перешкоджатиме розслідуванню НАБУ могли посадові особи:

«НАБУ під керівництвом САП здійснює слідчі дії, спрямовані на викриття та притягнення до кримінальної відповідальності інших її учасників, включаючи посадових осіб, які сприяли припиненню виконання спецзавдання, незалежно від їх посад і політичної приналежності». Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»Слуга Народу депутат Юрченко: «Я хочу шматочок цього великого пирога»

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...