Україна жорстко відповіла на звинувачення РФ за відмову постачати воду в Крим

Україна жорстко відповіла на звинувачення РФ за відмову постачати воду в Крим
Автор Марія Петренко в Новини

Україна назвала єдину умову відновлення поставок прісної води в окупований Крим .
Це станеться тільки після повної деокупацію півострова, заявляють в МЗС України.

Таким чином, Україна відреагувала на скаргу в ООН ради з прав людини при президенті РФ щодо ситуації із забезпеченням прісною водою жителів Криму.

Loading...

«Будь-які заяви про нібито порушення норм міжнародного права України в зв'язку з припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права і, очевидно, покликані, щоб« призначити винного »за витрати, які несе РФ вже сьомий рік в результаті незаконної окупації Криму і розгортання масштабної мілітаризації півострова, за що платять російські платники податків », – зазначено в заяві.

В даний час під приводом «гуманітарної потреби» російської окупаційної влади в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об'єктів і підприємств військово-промислового комплексу.

«Очевидним є і той факт, що потреба у водних ресурсах зростає на тлі колонізації півострова – стрімкого зростання населення в рамках цілеспрямованої політики заміни демографічного складу Криму. Такі дії держави-окупанта є військовим злочином. Їх мета – заселення українських територій громадянами РФ, які лояльні до експансивної політики своєї держави і, таким чином, здійснення закріплення незаконну окупацію », – відзначили в МЗС.

Що стосується забезпечення водою населення Криму, то згідно Конвенціїї про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, це відноситься до обов'язків держави-окупанта – Російської Федерації, заявили дипломати.

Нагадаємо, раніше, Сергій Аксьонов, так званий «глава» анексованого Криму вважає, що Україна необхідно кримінально переслідувати за відмову подавати воду на півострів.

Тим часом, ситуація з водою в Криму погіршується з кожним днем, в зв'язку з Центральна аерологічна обсерваторія півострова вирішила викликати опади за допомогою літака і срібла.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...