Замість обіцяної боротьби з корупцією ОП створює на митниці власний «офіс контрабанди»

Замість обіцяної боротьби з корупцією ОП створює на митниці власний «офіс контрабанди»
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Журналісти порталу From.ua провели гучне журналістське розслідування, опублікувавши корупційну кадрову схему, яку реалізує на українській митниці Офіс Президента з метою відродити колишні контрабандні схеми і зять під контроль тіньові багатомільярдні потоки в переддень виборів. Видання пише, що обіцяний рік тому, під час інавгураційної промови, Президентом Зеленським бліцкриг в боротьбі з корупцією на митниці , обернувся будівництвом нового «офісу контрабанди», який буде приносити новим господарям з владної команди мільйонні тіньові потоки на фінансування передвиборної кампанії.

«Великі регіональні митниці здатні генерувати від одного до двох мільйонів доларів готівкою щомісяця, при цьому ще й видавати прийнятний показник наповнення бюджету. Правильно вибудувана структура глобального «Офісу контрабанди» в масштабах країни здатна на місяць збирати кілька десятків тіньових мільйонів доларів. Так от чого ж не будувати і не зміцнювати корупційну структуру? », – пише видання.

Loading...

Структура нового «офісу контрабанди» команди Зеленського, за даними видання, виглядає наступним чином: з 19 серпня, при Зеленський змінив вже два глави митниці. Третім став Андрій Павловський. Всього за один день на все митниці країни Павловський призначив людей з кадрової ланцюжка екс-митника Геннадія Романенко, який був «смотрящим» за митницею при двох минулих Президентів. При порівнянні призначень Романенко в 2015 році при Насирова з новим кадровим розкладом, підписаного 20 серпня 2020 року, відмінностей знайти не вийде – один в один.

За фактом, вся четвірка новопризначених начальників Львівської, Волинської, Закарпатської та Чернівецької митниць, є тими ж самими особами, яких так «красиво» звільняв Зеленський рік тому, перебуваючи з візитом на Закарпатті. Всі вони – люди Романенко. Це – його бійці, з його обойми. Він їх поставив на посади в 2015-му. А в 2019-м Зеленський їх звільнив, і ось тепер, в 2020-м, зі схвалення ОП, Романенко їх «реінкарнував». Допомагає пану Романенко ще одна людина, що зуміла пересидіти останній рік в тіні – Сеяр Куршутов. На своєму досвіді і залишилися зв’язки в силових структурах, Куршутов готовий в найкоротші терміни відновити роботу зі збору тіньової готівки.

«На підтвердження відповідальної ролі Сеяра в цій грі говорить хоча б факт призначення в нову корупційну структуру з опорних людей« офісу контрабанди Грановського »Ігоря Резника. У минулі часи своєї активної роботи Резник керував двома митницями – Миколаївської та Херсонської, забезпечуючи касові надходження до центрального «офіс». Днями Резника раптово і «раптово», за дуже сумнівному конкурсу, призначили директором Департаменту по боротьбі з контрабандою. Його основне завдання – заганяти фірми «Б» і максимально розширювати список «А». У свою чергу, начальником координаційно-моніторингової митниці призначено людину Резника Сергій Нідерман. Він повністю підпорядкований своєму шефу, а оскільки ця митниця також є «загоничем бізнесу», очевидно, що діяти вони будуть в інтересах «офісу», – пише видання.

Журналісти інформують також про те, посилаючись на перевірені джерела, що в.о. глави митниці Павловський, який номінально є ініціатором всіх кадрових ротацій, найближчим часом буде знятий з посади, так як основне завдання він уже виконав, здійснивши кадровий переворот руками Романенко і Куршутова.

Таким чином, його наступник буде формально чистий перед законом і максимально номінальним перед новими господарями.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...