Кабмін дозволив відкривати сади і школи в «червоній» зоні

Кабмін дозволив відкривати сади і школи в «червоній» зоні
Автор Желізняк Олександр в Новини

В Україні змінили критерії встановлення зон адаптивного карантину в регіонах.

Подробиці на засіданні Кабміну розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Максимальний рівень обмеження для "червоної" зони тепер буде вводиться, коли рівень захворюваності в регіоні більш ніж в п'ять разів перевищить середній по Україні.

«Перелік обмежень в« червоній »зоні з визначених Кабміном будуть встановлювати спільно з регіоном», – заявив глава МОЗ Максим Степанов.

Так, проектом акта пропонується внести зміни до постанови уряду від 22 липня №641 і передбачити, що «червоний» рівень епідопасності встановлюється спільним рішенням державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС в разі завантаженості більше 75% ліжок в медустановах регіону протягом 5 днів поспіль і перевищення середнього рівня захворюваності на 100 тис. населення за 14 днів більше ніж в п'ять разів.

В рамках обмежень в «червоних» зонах можуть закривати всі сфери або поступово обмежувати деякі з них, які можуть сприяти спалаху COVID-19.

Тепер, місто або район включатимуть в «червону» зону в разі:

  • завантаженості 75% ліжок в медичних установах регіону протягом п'яти днів поспіль;
  • перевищення середнього рівня по країні захворюваності COVID-19 на 100 тисяч населення за 14 днів більше ніж в п'ять разів.

При цьому в «червоній» зоні закривати школи і дитячі сади будуть тільки за умови, якщо на самоізоляцію відправлено понад 50% класів.

Критерії «помаранчевої» зони:

  • на вході проведення заходу або на вході в заклад обов'язково встановлюються інформаційні матеріали про площі і максимально можливе кількість відвідувачів;
  • виключається норма про заборону перевезення в громадському транспорті при заповнювання 50% сидячих місць.

На сьогоднішній день, загальний показник кількості нових випадків COVID-19 в Україні становить 96,8 на 100 тис. Населення при допустимій нормі в 40 на 100 тисяч.

Як ми вже розповідали раніше, глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус вважає, що люди повинні вибрати між роботою барів, нічних клубів і шкіл, натякаючи на відмову від розваг на користь навчання .

А в Полтавській області через одну людину, який захворів COVID-19, закрили на карантин школу, дитячий сад і амбулаторію.

Джерело: Народна Правда