Медведчук: Голосування за заяву по Білорусі спрямоване проти інтересів України

Медведчук: Голосування за заяву по Білорусі спрямоване проти інтересів України
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Білорусь була останнім сусідом, з яким Україна ще не зіпсувала відносини і який дуже важливий для нашої країни: це і спільний кордон, і торгово-економічні відносини,   і переговорний майданчик для мирного врегулювання.   Про це 16 вересня 2020 року в інтерв’ю представникам ЗМІ у Верховній Ради України   заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук, передає Телеграф.

Політик зазначив, що прийняття  про невизнання виборів в Білорусі – це чергові підступи і, це політика «партії війни», яка сьогодні демонструється в парламенті.

Loading...

  «” Партію війни “пр едставляют у нас сьогодні частина” Слуги народу “, це в першу чергу представники Сороса та інших міжнар одних організацій, це фракція” Голос “, це фракція” Європейська солідарність “Порошенко, це фракція” Батьківщина “, які вважають , що сьогодні їх оцінка виборів в Білорусії є принциповою. І укр аїнською мовою це звучить так: “конче необхідною для інтересів України”. Я категорично так не вважаю, тому що Білорусь – це наш сусід, до речі, останній сусід, з яким у нас були більш-менш нормальні відно я, в тому числі і економічні. Білорусія – це енергетичний партнер України ».  

Політик навів статистичні дані, які свідчать про важливість економічного співробітництва України і Білорусі.  

«За перше півріччя 2020 року 31% (вдумайтеся!) 31% нафтопродуктів сьогодні поставлено в Україну з Білорусі. Я вам можу сказати підсумки попередніх років: це приблизно 24- 28% дизельного палива щорічно поставляє ся в Україну з Білорусі, це 24- 26% скрапленого газу та це 45% всіх бензинів. Вдумайтеся в те, ка ким важливим, економічно важливим, енергетичним партнером є для нас Білорусь ссія. І межа між Білоруссю і Україною 1084 км. Я ще раз підкреслюю, це по следний наш сусід, з яким ми ось подібними заявами розриваємо будь-які відносини, псуємо їх, незважаючи на те, що думка у наших людей зовсім інше».  

Медведчук прокоментував соціологічні дані щодо ставлення українців до междун ародно лідерам: згідно з результатами опитувань «на першому мсці якраз пан Лукашенко – від 45% до 54% довіри надають наші громадяни сьогодні білоруському лідерові”.

  «І тому всі, що трапилося в Білорусі, – це внутрішньо е справа Білорусі. Україна не повинна була, не мала права вести себе таким чином, як це викладено в тому заявлено ванні, яке прийнято у Верховній Раді. Знову-таки це все зроблено на догоду «партії війни». На догоду розриву відносин з усіма нашими сусідами. Ось це і є державні інтереси, ось це і є національна безпека, тому що вона сьогодні схильна до серйозних ударів і серйозних ризиків, в тому числі і енергетична незалежність України. Тому що третина поставок нафтопродуктів з Білорусі – це дуже серйозно. Якщо завтра вони зупиняться з якої-небудь причини, а в даному випадку може бути тільки політична причина, це важкі наслідки для нашої країни », – підкреслив політик.

  Він також нагадав, що Мінськ з 2015 року продовжує залишатися площадкоюмирного врегулювання.

  «Це треба цінувати, це треба поважати і на це треба звертати увагу. Але ті, хто вчора голосував їх набралося ледве більше необхідної кількості – 228 голосів), якраз і хочуть зірвати сьогодні мінський переговорний процес, зробити все для того, щоб не дати досягти  мирного врегулювання, перешкоджати поверненню Донбасу в Україну , а Україна на Донбас. Це мета “партії війни”, яка все більше проявляється в цьому парламенті. І, на превеликий шкодую ію для мене, для нашої партії, частина фракції «Слуги народу» теж йде в фарватері подібних дій, спрямованих проти інтересів України», – резюмував Віктор Медведчук.  

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...