У Швеції розповіли, як робили аналіз проб Навального

У Швеції розповіли, як робили аналіз проб Навального
Автор Желізняк Олександр в Новини

У Шведському інституті оборонних досліджень розповіли, як проводився аналіз проб, на підставі якого експерти лабораторії прийшли до висновку, що Олексій Навальний був отруєний саме «Новачком».

Про деталі процедури повідомила доктор Оса Скотт, глава відділення хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної захисту і безпеки, пише DW.

За її словами, відбір проб, їх транспортування і аналіз проводилися відповідно до дуже строгими механізмами при підтримці безперервності ланцюжка випробувань і відповідно до тих процедурами, які пропонуються міжнародною акредитацією лабораторій FOI.

В інституті також уточнили, що «безперервність ланцюжка» важлива, щоб «ніякі зовнішні чинники не могли вплинути» на якість проб.

«Наш аналіз підтверджує попередні результати Німеччини», – констатувала Оса Скотт. Зразки крові, взяті у Олексія Навального, «однозначно містили нервово-паралітичний газ з групи« Новачок », підтвердила вона.

У Шведському інституті оборонних досліджень уточнили, що реакція нервово-паралітичного газу з білками крові і їх зв'язування, яка обумовлює токсичну дію хімагента, якраз і дозволило використовувати зразки крові в лабораторії «для перевірки» того, чи міг Навальний піддатися його використання.

«Нервово-паралітичні отрути групи« Новачок »надзвичайно токсичні», – розповіла Скотт в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel. «Одна крапля може вбити», – додала вона.

Нагадаємо, Олексій Навальний був отруєний новим і більш небезпечним типом «Новачка». Він залишився в живих тільки завдяки пілоту, який вирішив негайно посадити літак, а також лікарям, які оперативно вкололи йому атропін.

Spiegel писав , що сліди нервово-паралітичного отрути виявлені і на пляшці з водою, з якої політик імовірно пив в день отруєння 20 серпня.

«Новачок» в організмі Навального знайшли також лабораторії Франції і Швеції.

15 вересня Олексій Навальний опублікував в Instagram свій перший пост після отруєння.

Джерело: Народна Правда