В Україні заборонять конфіскацію житла, купленого в іпотеку

В Україні заборонять конфіскацію житла, купленого в іпотеку
Автор Желізняк Олександр в Новини

Верховна Рада 16 вересня прийняла закон №3640, який до 21 квітня 2021 року забороняє забирати іпотечне житло, придбане на валютні кредити.

Поправки, подані президентом Володимиром Зеленським підтримали 297 депутатів. З них 214 голосів дала фракція «Слуга народу», пише «Обозреватель».

Відзначимо, дія мораторію завершувалося 21 жовтня 2020 року. Депутати спочатку пропонували продовжити мораторій більш ніж на рік – до 1 січня 2022 року, але Володимир Зеленський запропонував продовжити мораторій тільки до 21 квітня 2021 року.

За словами глави фінансового комітету Данила Гетманцева, цей закон – компроміс між інтересами громадян і банків, адже проти нього виступали в НБУ.

Видання нагадує, що вперше мораторій прийняли в 2014, після різкого стрибка курсу долара. Зараз НБУ просив не голосувати за чергове продовження, оскільки це призведе до того, що банки не зможуть повернути кредити під покупку нерухомості на загальну суму приблизно 29 млрд грн. Крім того, в жовтні 2019 почав працювати новий кодекс про банкрутство, що передбачає механізм реструктуризації боргу іпотечних позичальників, який запрацює в повну силу, тільки якщо буде скасований мораторій.

Джерело: Народна Правда