Свято Рош-ха-Шана: навіщо хасиди масово їдуть в Умань

Свято Рош-ха-Шана: навіщо хасиди масово їдуть в Умань
Автор Марія Петренко в Новини

Незважаючи на те, що Україна обмежила в'їзд на свою територію для іноземців до 28 вересня, паломники-хасиди масово намагаються потрапити в Умань на святкування Рош ха-Шана.

Як повідомляло раніше Zavtra 16 вересня на нейтральній смузі між кордонами Білорусі та України перебували вже близько тисячі хасидів. Для них розгорнули 10 наметових модулів. Крім того, Міжнародний комітет Червоного Хреста розгорнув пункти допомоги хасидам в нейтральній смузі між Україною і Білоруссю. Деякі прочани намагалися по болоту перейти кордон з Україною.

Loading...

Про те, чому для хасидів так важливо паломництво в Умань, пише «Обозреватель».

Євреї, які вчиняють паломництво в Умань, – сповідують одна з течій іудаїзму – хасидизм (в перекладі означає праведність). Вони також відомі як брацлавські хасиди. Кожен хасид вважає своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана – засновника цієї течії. Під час паломництва до Умані хасиди вчать хлопчиків Торі. Вважається також, що зустріти новий рік (Рош ха-Шана) біля його могили обіцяє дуже щасливий наступний рік.

Хасиди приїздять до Умані цілими громадами, разом з дітьми. Деякі бувають тут лише раз, деякі приїжджають щороку. Ті, у кого недостатньо коштів на поїздку, звертаються за допомогою до благодійних структур Ізраїлю, які оплачують проїзд громаді, надають продукти і засоби на оренду житла в Умані.

Рош ха-Шана відзначається два дні поспіль в молодика осіннього місяця тишрей за єврейським календарем. У 2020 році іудейський новий рік припадає на 18-20 вересня.

У перший вечір Рош ха-Шана прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним в Книгу Життя. Під час святкової трапези прийнято вмочати хліб, над яким була виголошена бенедікція, в мед, щоб прийдешній рік був солодким. Існує також звичай на Рош ха-Шана їсти яблука з медом.

Як і в інших єврейських свят, цей день проходить в молитвах. Вони містять десять біблійних текстів, в яких згадують Бога як царя, десять текстів, в яких згадується Бог як такий, що пам'ятає все, і десять текстів, в яких згадується шофар (баранячий ріг) – один з важливих атрибутів Рош ха-Шана: в нього сурмлять в ході ранкової молитви.

З Рош ха-Шана починається 10-денний період – "дні трепету" (йомім ха-нора), який завершується днем спокутування і всепрощення Йом-Кіпур. У цей період слід обміркувати свої вчинки, виправити помилки і покаятися. Після Йом-Кіпур божественне рішення затверджується остаточно і визначається доля людини на наступний рік.

Напередодні мер Умані Олександр Цебрій заявив , що в місті склалася лякає ситуація з ростом кількості хворих COVID-19. Він пов'язує появу хворих коронавірусів з приїздом хасидів на святкування Рош-Ха Шана.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...