Резніков з трибуни Ради заявив, що особливого статусу Донбасі не буде

Резніков з трибуни Ради заявив, що особливого статусу Донбасі не буде
Автор Марія Петренко в Новини

Україна не буде прописувати в Конституції особливий статус Донбасу , при цьому Мінські угоди вимагають змін.

Про це заявив віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, перший заступник голови делегації ТКГ Олексій Резніков, пише «Обозреватель».

Loading...

Резніков нагадує, що президент України під час грудневого саміту минулого року лідерів «нормандського формату» в Парижі чітко дав зрозуміти, що ніяких змін в Конституції України про включення туди особливого статусу не буде. При цьому він зазначив, що Мінські угоди вимагають змін: «Це ті позиції, які ми відстоюємо в ТКГ».

Резніков додав, що переговори в ТКГ дуже складні, а опоненти часто «грають не за правилами, але українська делегація робить все, щоб відстояти інтереси України». При цьому підкреслив, що одним з останніх придбань став тривалий режим тиші, який триває вже сім тижнів.

Також дипломат сказав, що ніяких виборів в ОРДЛО 25 жовтня не буде, оскільки вибори можуть проведені тільки після деокупацію Донбасу.

Напередодні спікер Верховної ради Дмитро Разумков заявив , що проведення виборів в ОРДЛО на сьогоднішній день є неможливим – на непідконтрольну територію Донбасу неможливо доставити всіх учасників виборчого процесу і забезпечити вільне голосування.

Сепаратисти продовжують блокувати обмін полоненими, заявляючи, що не проведе його до зміни закону про вибори. 17 вересня про те, що рішення Києва не проводити місцеві вибори на непідконтрольних територіях блокує переговорний процес, заявили в «ЛНР».

А до цього сепаратистські ЗМІ з посиланням на «міністра закордонних справ ДНР» Наталію Никонорова писали , що переговори неможливі, якщо Україна не перегляне постанову про місцеві вибори.

Представник України в політичній підгрупі ТКГ Андрій Костін повідомив , що закон про особливий статус Донбасу змінять, оскільки в нього на правовій основі включать формулу Шнаймайера.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...