Дві країни проголосували «проти»: рада ООН з прав людини прийняла революцію по Білорусі

Дві країни проголосували «проти»: рада ООН з прав людини прийняла революцію по Білорусі
Автор Желізняк Олександр в Новини

На засіданні ради ООН з прав людини прийняли резолюцію по ситуації в Білорусі. «За» проголосували представники 23 країн, «проти» – двоє (Еритрея і Венесуела), «утрималися» – 22 представники держав.

Як передає новинний портал Завтра , в резолюції зазначається численні факти знущань, викрадень і насильства сексуального характеру в тому числі. Підкреслюється, що правоохоронці Білорусі застосовували також насильство по відношенню до мирних демонстрантів.

Країни-учасники РПЛ ООН закликають «припинити застосування надмірної сили щодо мирних демонстрантів», закінчити «довільні арешти», а також випустити на свободу всіх «політв’язнів, журналістів, захисників прав людини» та інших затриманих під час акцій протестів.

Рада ООН зверталася до влади Білорусі і закликала «почати діалог з політичною опозицією, зокрема з Координаційною радою і громадянським суспільством», а також «виконувати зобов’язання відповідно до норм в області прав людини».

Раніше, вчора, 18 вересня, по відеозв’язку Світлана Тіхановськая, яка є кандидатом в президенти Білорусі, взяла участь в засіданні Ради ООН. Вона заявила, що те, що зараз відбувається в Білорусі є порушенням Загальної декларації прав людини, і закликала міжнародне співтовариство негайно втрутитися в ситуацію.

Анаіс Марен, експерт ООН в Білорусі, назвала ситуацію в країні «катастрофічною». Як повідомлялося агентство AFP, Марен відомо про півтисячі заяв про катування та про тисячі випадків побиття протестуючих.

Також, 17 вересня, Європарламент теж прийняв резолюцію про ситуацію в Білорусі. Депутати не підтримали оголошені офіційно результати президентських виборів.

У резолюції Європарламенту також уточнюється, що законодавчий орган Європейського Союзу не буде визнавати Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі після закінчення його нинішнього терміну – 5 листопада 2020.

Нагадуємо, що російські зірки випустили кліп на підтримку Лукашенка.

Також Лукашенко закриває кордони з Україною, Литвою і Польщею.

Джерело: Народна Правда