Чорна вдова юриспруденції, або «Обережно, Сьомочкін!»

Чорна вдова юриспруденції, або «Обережно, Сьомочкін!»
Автор Желізняк Олександр в Новини

«Лихі 90-е» давно закінчилися, але звичка «кришувати» ще не викорінилася з українського бізнес-менталітету. Користуючись цією обставиною, харківський ділок Сергій Сьомочкін, що представляється співробітником юридичної компанії «ILF»/«Інюрполіс», заманює в свої мережі бізнесменів, які потрапили в невеликі неприємності, обіцяє їм усіляку допомогу, від юридичної до «договірної», а потім роздуває неприємність до розмірів проблеми, отримує від клієнта якомога більше грошей, і на цьому завершує свою «допомогу».

Хто ж такий цей Сергій Сьомочкін, що йому вдається провертати подібні афери не перший рік і не перший раз?

Loading...

Сергій Сьомочкін народився в Харківській області в 1968 році, і з тих пір далі цього регіону свою діяльність не поширював (і в цьому іншим українським областям і працюючим в них бізнесам пощастило). Зате в межах рідного Харкова від його дій встигли постраждати велика кількість людей: від дрібних бізнесменів до керівників міста і області.

Підроблений диплом

Про те, що Сергій Сьомочкін – людина непорядна, говорить вже той факт, що він підробив диплом про вищу освіту. У школі він вчився не дуже добре, в основному, на трійки.

В принципі, це не є недоліком людини: багато трієчники стали цілком успішними і шанованими людьми. Але це стало проблемою для Сергія Семочкіна, коли він захотів отримати необхідну йому для роботи вищу освіту. Школу він закінчив у 1985 році, і потім вступив до Харківського інженерно-будівельного інституту, але, як було пізніше встановлено, закінчити його не зміг.

Тим більше, що з 1986 по 1988 рік він проходив службу в армії. Всі ці факти він сам викладав в своїй офіційній біографії, коли був депутатом в міськраді Харкова (2006-2009 роки). Після армії він, за офіційними даними, ніде не працював.

Зате в 1992 році почав працювати в міліції в Харкові. Але без вищої, тим більше, юридичної, освіти, він може б працювати хіба що постовим або даішником. Оскільки часу і бажання на те, щоб витрачати кілька років на навчання, у Сергія Семочкіна не було, він просто підробив документи про вищу освіту: просто сфальсифікував копію диплома іншої людини.

Все це було встановлено в ході службової перевірки відділу внутрішньої безпеки та оприлюднено на сесії Харківської міськради.

Підроблені проблеми

Незважаючи на системну нечесність, Сергію Сьомочкіну надалі вдалося закріпитися в правоохоронних органах Харкова (зокрема, попрацювати радником начальника облуправління МВС і заступником начальника ГУМВС України в Харківській області з питань ЄВРО-2012), покерувати юридичною фірмою і фракцією БЮТ в Харківській міськраді , побувати депутатом Харківської міськради, президентом Спілки підприємців Харківської області та заступником голови ради засновників АТ «Концерн АВЕК і Ко».

Як йому все це вдалося? Виключно завдяки хитрості, зв’язкам і вмінню втиратися в довіру. Зараз ці якості ділок використовує для того, щоб наживатися на бізнесменах, які потрапили в якусь неприємну ситуацію і шукають допомоги у юристів.

В останні роки Сергій Сьомочкін позиціонує себе як юрист фірми «ILF»/«Інюрполіс», що вміє «вирішувати питання». На практиці це виглядає наступним чином. До нього звертається людина або компанія, у яких виникло якесь юридичне питання.

У момент, коли вони звертаються за допомогою до Сьомочкіна, це здається їм проблемою. Але насправді справжні проблеми починаються у них тоді, коли вони пов’язують себе відносинами з нечесним «рішалою».

Схема роботи Семочкіна нагадує формат підсаджування людини на наркотики, коли перша доза – безкоштовно, а потім затягує, і людина щільно сідає на гачок дилера. Всі, хто знає «юриста» Сьомочкіна, вели з ним справи і, тим більше, зверталися до нього за «допомогою», кажуть, що він – професіонал чарівності, вміє говорити переконливо і впевнено, відразу готовий «розкласти проблему по поличках» і розповісти, які важливі люди допоможуть йому її вирішити.

В результаті все це виглядає вкрай солідно і вагомо. Але як тільки Сьомочкін отримує доступ до даних компанії, як тільки починає «вирішувати» її проблему, у власника бізнесу виникають все нові і нові неприємності, які перетворюються на сніжний ком.

Знаходяться фінансові діри, податкові нестиковки, юридичні упущення – маса всього, що терміново потрібно «виправити». Навіть якщо у компанії немає нічого подібного в її діяльності, то обов’язково з’явиться, адже якщо проблеми немає, її можна створити. І Сергій Сьомочкін в цьому фахівець.

Бізнесмени, яким не пощастило звернутися до нього «за допомогою», розповідають, що він фахівець зі створення проблем: підкинути документи або інші речові докази, «злити» інформацію конкурентам або в пресу, зіпсувати майно, нацькувати правоохоронні органи або направити перевірку (податкову, санепідем , пожежну або будь-яку іншу) – все що завгодно аж до кримінальних справ, аби отримати вигоду для себе.

Дивно, що такі схеми йому вдається провертати навіть при нинішній владі, хоча починав він свою активну «юридичну» діяльність за часів Віктора Януковича. Можливо, харків’янам пора задуматися, як такому ділку як Сергій Сьомочкін вдаються подібні фінти і чи варто далі терпіти такого «помічника».

Ігор Переверзєв

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...