Глава Мінфіну зізнався, що кредити МВФ утримають курс долара нижче 30 гривень

Глава Мінфіну зізнався, що кредити МВФ утримають курс долара нижче 30 гривень
Автор Желізняк Олександр в Новини

Курс долара в 2021 році втримається нижче 30 гривень – дефіцит валютних надходжень в Україну будуть компенсувати за рахунок запозичень у Міжнародного валютного фонду.

Таку заяву в інтерв'ю «Радіо Свобода» зробив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, в 2020 році через локдауна на тлі пандемії COVID-19 баланс імпорту-експорту вирівнюється, і в наступному він зміниться на користь імпорту: «Але ми бачимо можливість перекрити за рахунок інших джерел валютну недостачу».

Марченко також прокоментував дефіцит держбюджету на рівні 270 млрд гривень в держбюджеті 2021 року:

«Ми вважаємо, що одним із джерел покриття дефіциту бюджету у нас є зовнішні запозичення. Ця співпраця з МВФ, з нашими міжнародними партнерами. Це обов'язкова умова для наступного року. Тобто ми не розглядаємо інших варіантів. Самостійно ми поки не готові фінансувати дефіцит бюджету. Тому це буде приплив валюти, який дозволить нам профінансувати дефіцит … Я не бачу особливих ризиків в частині валютно-курсової політики та стабільності валютно-курсової. Тобто я вважаю, що динаміка буде, волатильність значно не та буде коливатися в нинішніх кордонах ».

Як повідомлялося раніше, курс долара в Україні продовжує зростати – 21 вересня Національний банк України встановив курс «зеленого» на рівні 28,17 гривень.

Як повідомлялося раніше, валовий зовнішній борг України виріс на 2,5 млрд доларів за другий квартал 2020 року і склав 122,8 млрд доларів.

Джерело: Народна Правда