Дах з ОП для бізнесмена з Західної України

Дах з ОП для бізнесмена з Західної України
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Клан Костюків непомітно набирає обертів


Заступник голови Офісу президента України, сценарист студії Квартал 95, Юрій Юрійович Костюк не часто стає обєктом скандалів. Його оминають політичні ігри та кадрові перестановки, не дивлячись на зміну премєрів та голів ОП. Така сама щаслива доля в буремний політичний час спіткає і його дядька – прикарпатського бізнесмена Василя Костюка, що контролює контрабандні потоки на Закарпатті та Волині.

Loading...

На президентських виборах в 2019 році, Юрій Костюк відповідав за створення агітаційного відео-контенту для виборчої компанії Володимира Зеленського. Між іншим, він працював над рекламними роликами третього сезону «Слуги народу» та відповідав за те, щоб вони одночасно виступали і рекламою Володимира Зеленського і робили промоушн самому серіалу. Також Юрій Костюк працював над наповненням агітаційних біллбордів передвиборчої «Зе»-компанії і в цілому координував роботу передвиборчого штабу.

Василь Костюк, в свою чергу надавав фінансування медійній кампанії кандидата у президенти Зеленського, та фінансово забезпечував своєму племіннику консультації кращих рекламних технологів світу. Василь Костюк, також має політичний досвід, так як в 2006-2010 роках був депутатом Івано-Франківської обласної ради.

Звідки в прикарпатського бізнесмена і адвоката Василя Костюка гроші на фінансування передвиборчої компанії? Питання достатньо не тривіальне. Неформальний клан Костюків має вплив на Закарпаття, Львів та Волинь. Сам зам. голови Офісу президента Юрій Костюк є уродженцем Ужгорода. Гроші були отримані за рахунок тіньових зборів на митниці. Особливо це стосується Закарпатської області, де згідно інформації опублікованої журналістами, в інтересах Костюка відбувається збір 500 євро з кожного буса який безперешкодно заїжджає до України.

Тепер Юрій Костюк входить до числа найбільш довірених осіб Зеленського, про що президент сам заявляв в інтерв’ю «Українській правді».

На сьогодні, не дивлячись на умови нового меморандуму про фінансування з боку МВФ, конкурс на посаду голови Державної митної служби досі не проведений, а виконувачем обовязків залишається Андрій Павловський. Такий статус-кво цікавий міністру фінансів Марченко та Василю Костюку, а також отримувачам «долі» в Офісі Президента, адже це дозволяє максимально акумулювати фінансові ресурси, в умовах політичної турбулентності та падіння рейтингу самого Зеленського, імя якого дозволило Марченко і Костюкам закріпитися у владі.

Рано чи піздно конкурс буде проведено. Питанням номер 1 залишається пошук адекватного та слухняного потенційного голови Митниці, без негативного бекграунду, який готовий працювати на результат в питання збору тіньової каси.

Автор: Євген Пташник

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...