Біжи, Турчинов, біжи: коли самозваного «патріота» притягнуть до відповідальності за здачу Криму?

Біжи, Турчинов, біжи: коли самозваного «патріота» притягнуть до відповідальності за здачу Криму?
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Екс-народний депутат Давид Жванія продовжує зривати маски з самозваних українських «патріотів», які прийшли до влади на хвилі перемоги євромайдан. 21 вересня політик виклав на своєму Youtube-каналі «Правда Давида Жванії» нове відео, в якому прямо назвав головним винуватцем втрати Криму Олександра Турчинова, іменувався в.о. президента з лютого по червень 2014 року.

За словами Жванії, Крим просто «здали» за вказівкою адміністрації президента США Барака Обами.

Loading...

«Просто спустили команду« не смикатися “, нічого не робити. І Турчинов цю команду виконав. Це абсолютно не секрет – крім мене про це знають десятки людей. Ніхто не приховував тоді, що Україна виконує команди з США. Вони цим навіть пишалися », – каже Жванія в новому відео.

З плином часу з’являється все більше свідчень про злочинну бездіяльність в.о. президента Олександра Турчинова під час втрати Криму.

І заява Жванії – далеко не перше свідчення про те, яку негативну роль зіграв в.о. президента А. Турчинов в здачі Криму.Найголовніше, що заяву Жванії звучить в унісон з оцінками екс-президента Леоніда Кучми, екс-уповноваженого з контролю за Міноборони Володимира Замани і багатьох інших. Хіба що вони публічно не вимовили слів «державна зрада» стосовно Турчинова. Генерал-полковник Володимир Замана, який в лютому-березні 2014 року було уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони, в липні 2020 року дав велику прес-конференцію, на якій різко негативно відгукнувся про поведінку Турчинова в дні березня 2014 року.

Замана заявив, що командування ЗСУ підготувало спеціальну операцію зі звільнення Криму і він особисто доповідав про готовність військових керівництву держави в особі Турчинова.Однак обурився генерал-полковник, Турчинов так і не віддав жодного наказу з приводу Криму.

«Мені Кривонос каже:« Я не знаю, чому начальник Генерального штабу не прийняв рішення про реалізацію тієї операції, яка була підготовлена. Так, вона була підготовлена. І я про це доповідав товаришеві Турчинову і керівництву держави 28 лютого », – заявив Замана.

За словами Замани, військової угруповання в Криму «було поставлено додаткове паливо, і на авіацію, і на флот, додаткові набори продуктів».

«І якби була політична воля, то, природно, такий ганебної здачі своєї території не було б», – таку оцінку діям Турчинова дав екс-уповноважений з контролю за Міноборони Володимир Замана.

Екс-президент Леонід Кучма в березні 2020 року в інтерв’ю прямо назвав поведінку українського керівництва (тобто Турчинова) «неадекватним тій ситуації, яка склалася в Криму».

Просто нагадаю коротку хронологію подій. 21 лютого учасники Майдану мирно захопили Адміністрацію президента. Увечері того ж дня президент Віктор Янукович разом з близькими на двох вертольотах залишає Київ. 23 лютого 2014 року у будівлі Верховної Ради АР Крим пройшов мітинг кримських татар і прихильників євромайдан, що закінчився зіткненнями. Наступні три дні в Криму творилися справжній хаос і безвладдя. А приблизно 25-26 лютого на території півострова з’явилися невідомі люди в зеленій військовій формі і озброєні автоматами без розпізнавальних знаків (в народі їх прозвали «зелені чоловічки» і «ввічливі люди»), які блокували військові частини і стратегічні об’єкти.

Чи міг Турчинов протидіяти? Судіть самі, за станом на початок березня, за різними оцінками, в Криму знаходилося від 13 до 16 тисяч українських військовослужбовців. І це не рахуючи особового складу СБУ (включаючи спецназ), солдат внутрішніх військ, співробітників міліції та МНС. В.о. президента і головнокомандувачем на той момент був Олександр Турчинов. Як ми пам’ятаємо, після того, як влада в Україні захопили демократичні сили, 22 лютого депутати призначили Турчинова главою Верховної Ради. А 23 лютого Верховна Рада прийняла постанову про відсторонення Януковича від влади і передачу повноважень в.о. президента А. Турчинова.

І що ж зробив в.о президента А. Турчинов, який за посадою автоматично був Верховним головнокомандувачем? Нічого! Абсолютно нічого! Якщо говорити мовою воєнного часу, це називається саботаж. Ось ми звикли лаяти товариша Сталіна. Тим часом, за Сталіна пана Турчинова за саботаж відразу б поставили «до стінки».

А в цей час в Криму місцеві жителі разом з «зеленими чоловічками» блокували українські військові частини. Пригадую сюжет на українському ТБ, коли один з народних депутатів зміг пробратися в заблоковану військову частину і поспілкуватися з військовими. Так ось, військові розповіли, що їм ніхто навіть не дзвонив! Просто вдумайтеся! Пан Турчинов не просто не дав ніякого наказу – він навіть не подзвонив і не сказав «Тримайтеся!».

Якщо говорити по суті, то в.о. президента України Олександра Турчинова мав мінімум 2 варіанти дій, які він зобов’язаний був зробити згідно з Конституцією і законами України:

  • Варіант А – оголосити про введення воєнного стану і дати наказ військовим, прикордонникам та співробітникам СБУ і МНС в Криму чинити збройний опір;
  • Варіант Б – наказати українським військовослужбовцям, прикордонникам, співробітникам СБУ відступати з Криму разом зі зброєю і військовою технікою.

А що зробив Турчинов? З усіх варіантів він вибрав найгірший. Як бачимо, спочатку в.о. головнокомандувача Збройними силами кинув українських військових, силовиків і МЧСсніков напризволяще. А потім дав наказ відходити, фактично подарувавши Російської Федерації всю військову техніку. До речі, Володимир Путін не забув весело потролліть офіційний Київ, коли в січні 2018 року запропонував повернути українську військову техніку, кинуту в Криму.

«Користуючись нагодою, що називається, хочу сказати – ми готові продовжити цей процес. Чи готові передати військові кораблі Україні, які в Криму ще є. Чи готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Правда, вона знаходиться вся в такому жалюгідному стані, але це вже не наша справа, вона в такому практично і була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно », – заявив президент РФ.

«Але мова йде про десятки кораблів, десятки бойових літаків. Що стосується кораблів, думаю, буде краще, якщо українські військовослужбовці просто приїдуть і їх заберуть. Ми готові допомогти їм здійснити транспортування до Одеси », – уточнив російський президент.

Знаєте, чому секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов ніяк не відреагував на цю пропозицію? Тому що стало б відомо, скільки десятків літаків, кораблів і БТРів в.о. президента Олександр Турчинов просто «подарував» Російської Федерації в 2014 році!

«Всякого інтенданта через три роки виконання посади можна розстрілювати без суду», – любив говорити знаменитий полководець Олександр Суворов. Так ось, в нашому випадку самопроголошеного «патріота» Турчинова можна ставити до стінки, не чекаючи, поки мине три роки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...