Генпрокурор Венедіктова через ДБР намагається «поховати» справу скандального бізнесмена Волошина?

Генпрокурор Венедіктова через ДБР намагається «поховати» справу скандального бізнесмена Волошина?
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

24 вересня 2020 року генеральний прокурор Ірина Венедиктова з невідомих причин змінила підслідність відразу чотирьох кримінальних проваджень за фактами махінацій скандально відомого ужгородського бізнесмена Івана Волошина, який переховується в США. Він підозрюється в корупції, рейдерстві, шахрайстві, незаконному збагаченні і застосуванні вогнепальної зброї, за що оголошений у всеукраїнський і міжнародний розшук. Справи з Національної поліції передані центральному апарату Державного бюро розслідувань.

Це кримінальні виробництва № 12018000000000753, № 1202000000000868, № 1202000000000869, № 1202000000000870. Про це повідомила потерпіла по одному з епізодів привласнення майна групою Волошина, Людмила Бровді яка звернулася зі скаргою на незаконну зміну підслідності до Венедиктової. Передані виробництва стосуються захоплення майна в 2017-18 роках.

Loading...

Тоді належить Волошину компанія «Бізнес Центр Корона» уклала інвестиційний договір, згідно з яким повинна була продати приміщення цілого поверху в однойменному ужгородському ТРЦ. Але після отримання від покупця 9,4 млн грн. нерухомість передана була.

Замість цього приміщення спочатку відійшли інший компанііІвана Волошина і особисто йому, а далі, незважаючи на їх арешт судом, були частково обміняні, а частково передані матері і тещі бізнесмена. Розслідуванням вело Головне слідче управління Національної поліції. У серпні 2020 го Волошину і ще трьом фігурантам – директорам двох компаній бізнесмена і приватному нотаріусу – було повідомлено про підозри.

чого у вересні з одного спільної справи були виділені ще три нових – по одному на кожного підозрюваного. Причому справа приватного нотаріуса навіть встигли направити з обвинувальним актом до суду. І рівно в цей момент відбувається зміна підслідності всіх виробництв зі схвалення самого Генпрокурора.

У своїй скарзі потерпіла зазначає, що передача матеріалів сталася з явним порушенням норм кримінального процесуального кодексу, адже жоден з фігурантів не відноситься до категорії осіб, якими повинні займатися в ГБР. Крім того, згідно із законом передавати справи іншим відомствам в прокуратурі мають право тільки в разі їх неефективного досудового розслідування.

У цьому ж випадку Нацполіція свою роботу виконувала цілком ефективно і вже почала доводити справи до суду. У цей випадку передачу справ в ГБР можна розцінювати як спробу затягнути слідство і в підсумку «поховати» виробництва. Саме цього і побоюється потерпіла. Адже перший заступник Бюро Олександр Бабіков – ставленик Венедиктової. Вони обидва з Харкова, як і нові адвокати ужгородського Волошина.

Також варто відзначити, що в попередні роки підозрюваний Волошин через своїх захисників уже неодноразово намагався не дати справі хід, в тому числі шляхом спроб змінити підслідність. Але справа тільки кочувало між слідчими управліннями Нацполіціі. А остаточно вдалося це скандальному бізнесмену тільки зараз, після того як прокуратуру очолила Ірина Венедиктова

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...